Facebook Sayfalar’a büyük güncelleme geliyor

Facebook Sayfalar’a büyük güncelleme geliyorFacebook bugün yaptığı açıklamada Sayfalar’a büyük bir güncelleme geleceğinin haberini verdi. Mobil versiyonda hem görsel değişimler, hem yerleşimde bazı değişimler bununla beraber özelliklerde muhtelif iyileştirmeler planlar arasında. Bilhassa minik işletmeler için yaşamsal bir önem taşıyan Facebook Sayfalar, yeni güncellemeler ondan sonra işletme sahiplerinin ve takipçilerinin işini daha da kolaylaştıracak.

Daha fazla kolaylık

Facebook, her işletmenin ihtiyacına yönelik olarak çeşitli iyileştirmelerin müjdesini veriyor. Bunların en başında ise rezervasyon özelliği geliyor. Bir restoran, Sayfalar’ın bu yeni özelliği ile rezervasyon alabilecekken, bir kuaför kendi sayfasından buluşma alabilecek. İşletmeler için tehlikeli sonuç olan bir noktayı başka bir altyapıya veya hizmete ihtiyaç duymadan doğrudan olarak Facebook Sayfalar’dan yapabilmek, iki tarafa da büyük bir kolaylık sunacak.

Sayfalar’da göze çarpan bir öteki yenilik ise Tavsiyeler ve Değerlendirmeler’in daha da önemli bir hale gelmesi. Sayfalar’da daha fazla görünür olan Tavsiyeler kısmınında artık Facebook kullananların daha detalyı yorum yazmasını istiyor. Tavsiye yazarken artık en az karakter sınırı ile “fazlaca iyi” “süper!” “kötü” “hiç beğenmedim” şeklinde kısa ve yetersiz yorumlar ortadan kalkacak. Bunun yerine minimum 25 karakteri dolduracağınız bir tam cümle yazmak gerekecek. Hem tavsiyeyi okuyanlar, hem işletmeler açısından fazlaca yerinde bir güncelleme olacağı kesin.

Bir öteki mühim yenilik ise artık Facebook Sayfalar üstünden tüm dünyada iş başvurusu yapılabilecek. Bir süredir birtakım pazarlarda test edilen bu özellik başarıyı elde etmiş olacak ki artık tüm dünyada işletmelerin ve iş başvurusu yapmak isteyenlerin kullanımına açıldı.

Similar Posts

Bir cevap yazın