Twitter Google’a kızdı!

Twitter Google'a kızdı!
Twitter Google'a kızdı!
Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Twitter, Google’ın getirdiği bir takım yeniliklere oldukça sert tepki gösterdi. Google’ın yeni sosyal ağ yazılımını olan Google+ (Google Plus) da bir takım yenilikler getirdi ve Twitter hiç beklenmedik bir tepki gösterdi.

Yaklaşık 200 milyon Twitter kullanıcısının paylaşımları arama sonuçlarında çıkmaması endişesiyle gösterdiği tepkide, Google’dan cevap gecikmedi.

Twitter’ın sert tepkisi işte aynen şöyle;

“İnsanlar, yıllardır aramak istedikleri şey hakkında en ilgili sonucu bulmak için Google’a güveniyorlar. Çoğu zaman dünyadaki olaylar ve son haberler hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Twitter ise 100 milyondan fazla kullanıcısının her gün gönderdiği 250 milyon’dan fazla tweet’le bu gerçek zamanlı bilgi için vazgeçilmez bir kaynak. Genellikle haberler ilk olarak Twitter’da yer alıyor, dolayısıyla Twitter hesapları ve tweet’ler en ilgili sonuçları içeriyor.

Dolayısıyla Google’ın yaptığı değişikliklerin, bu bilgileri bulmayı çok daha zor bir hale getirmesinden endişeleniyoruz. Bunun insanlar, yayımcılar, haber kuruluşları ve Twitter kullanıcıları için kötü olduğunu düşünüyoruz.”

Google’ın Twitter’a verdiği cevap;

Google, Twitter’ın bu açıklamasına kendi Google+ hesabında Twitter’ın bu açıklamasına şaşırdıklarını, zira geçtiğimiz yaz kendileriyle anlaşmalarını yenilemek istemediklerini ve bunun ardından “rel=nofollow” (bir HTML isteği) isteklerini gördüklerini söyledi.

Bakalım Twitter bu açıklamaya nasıl bir cevap verecek..

Yorum yapın