‘Turuncu’ kodlu yağmur ve fırtına uyarısıMeteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine nazaran Antalya, yarın yağışlı havanın tesiri altında duracak. Kent merkezinde ve batı ilçelerinde metrekareye 100 kilograma kadar ulaşması beklenen yağışların 1200 metre üstü yüksek kesimlerde güçlü, karla komplike yağmur ve kar benzer biçimde olacağı tahmin ediliyor.

CUMA ÖĞLEN SAATLERİNDE BAŞLAYACAK

Yağışlara ve beklenen güçlü rüzgara karşı Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nce ‘turuncu’ kodlu uyarma verildi. Uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

“Cuma günü öğle saatlerinden sonrasında batısından başlayarak Antalya’da kuvvetli, merkez ve batı ilçelerinde yer yer oldukça kuvvetli ve şiddetli 51 ile 100 kilogram sağanak ve gök gürültülü sağanak umut ediliyor. Yağışların 1100- 1200 metre üzeri yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar benzer biçimde olacağı tahmin ediliyor.

Cuma sabah saatlerden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden 50 ile 75 kilometre fırtına, yer yer 9 kuvvetinde 90 kilometre güçlü fırtına benzer biçimde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın cumartesi sabah saatlerinden sonrasında tesirini kaybedeceği beklenmektedir.” (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Yorum yapın