Erdoğan, iki emekli paşanın cezasını kaldırdı

Erdoğan, iki emekli paşanın cezasını kaldırdıFETÖ’cü savcıların hazırladığı iddianameyle, FETÖ’cü hakimlerin yaptığı yargılama sonucu 28 Şubat Davası kapsamında cezaevine konulan isimlerden ikisinin cezası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaldırıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına nazaran, “kocama hali” teşhisi konulan Emekli Orgeneral İlhan Kılıç (87) ve Emekli Tümgeneral Kenan Deniz’in (75) cezaları kaldırıldı. Kararın arkasından iki emekli paşa için tahliye işlemlerinin başlatılması planlanıyor.

28 Şubat Davası kapsamında ağırlaştırılmış hapis cezasına çarpıtılan ve yaklaşık 17 aydır cezaevinde tutulan 10 emekli askerin yaşlılık ve hastalık nedenleriyle tahliye edilmeleri gündeme gelmişti. Avukatların girişimleri devam ederken emekli Orgeneral Vural Avar cezaevinde yaşamını kaybetmişti. Emekli askerlerden Çevik Bir, Çetin Saner ve Aydan Erol ise esenlik nedenleriyle tahliye edilmişti. Jandarma Genel Komutanlığı eski kurmay başkanı Hakkı Kılınç’ın da tahliye edildiğine ait açıklamalar yapılmıştı. Ancak Kılınç’ın bugüne kadar tahliyesinin gerçekleştirilmediği ortaya çıkmıştı.

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın