Turkcell 3G Vınn alacaklara duyurulur!

turkcell 3g vınn
turkcell 3g vınn

Merhaba okurlar,

Yaklaşık 2 aydır Turkcell’e ait 3g vınn modeminden kullanıyorum, wireless olmayanından. Turkcell telefon hattının çektiği her yerde, bu da gayet iyi bir şekilde çekmektedir. Hız konusunda da  2mbps ‘lik desek tutturmuş oluruz. Kolay taşınabilir olması en büyük avantajıdır.

Eleştiri! (olumsuz)

Turkcell 3g vınn modemlerin kotaları 4-8 ve 15 gb olarak mevcuttur. Yalnız bu kotalar ttnet sınırlı internet tarifeleriyle hiçbir alakası yoktur. Teknik olarak cep telefonu kullanma mantalitesi güdülmüştür. Yani telefonun işlemcisiyle, bilgisayarın işlemcisi farklılık göstereceğinden, kotanız daha hızlı bir şekilde tükenecektir. 8gb lık denedikten sonra 2. ay 15gb a geçmek zorunda kaldım. Günde ortalama 1,5 saatlik kullanımda standart olarak, facebook, twitter ve bir kaç web sitesi ziyareti ile 200mb lık kotanızı rahatlıkla bitirmiş olursunuz. Video hariç!

Madem beğenmiyorsun niye kullanıyorsun diyenler olacaktır elbet. Cevabım hazır 😀

Yeni bir eve taşındık ve binada telefon santralleri bulunmuyor. 4-5 ay sonra hepsinin hazır olacağını söylediler. He bu arada bu modemlerde zorunlu olarak 12 aylık sözleşmeyi kabul etmelisiniz ve 12 aydan önce iptalinde  ₺150 Türk Lirası ödemekle yükümlü olduğunuzu söylüyorlar. Bu aslında 180 liraymış + son fatura + 12 aydan kalan ayların vergileri falan fıstık 300 TL ye vardı benimki.

Söylediğim gibi full çekmesine rağmen, modemin üstünde 21 mbps yazdığı halde hız, sadece google search olarak kullanılır. Video, galeri vs. her yerde sıkıntı yaşarsınız.

HİÇ BEĞENMEDİM.

3 Replies to “Turkcell 3G Vınn alacaklara duyurulur!”

Bir cevap yazın