Türk düğün adetlerini anlattı! "Türk erkeklerine üzüldüm"

Türk bir arkadaşının düğün töreni sırasında gördüğü adetleri anlatan Koreli bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımı kısa sürede ilgi topladı. Gelin almada kapı tutulmasından, sandığın üzerine oturulması ve damadın ayakkabılarının alınmasına kadar birbirinden ilginç adetleri paylaşan ‘Leesaktr’ isimli kullanıcı gönderisine ise, “Sanırım Türkler böyle böyle zengin oluyorlar” notunu ekledi.

45

“ARKADAŞIMA YAZIK”

1

Düğün sürecinde damadın sürekli olarak para verdiğini söyleyen genç adam, paylaşımında “Geçenlerde bir arkadaşım evlendi. Çocuk zaten beyaz eşya, mobilya, salon, ıvır zıvır her şeye bir sürü şeye para harcadı. Harcadıkları yetmiyor gibi çocuğun ayakkabısını çaldılar am bu adetmiş. Para verip geri alacakmış. Zaten bu çocuk ayakkabı alırken par vermedi mi? Sonra bir tane sandık varmış. Çocuk üstüne oturdu inmiyor. Niye? Para istiyormuş. Yazık benim arkadaşıma. İnsene sandıktan. Neymiş? Kız evden çıkarken kızın arkadaşları kapıyı tutmuş. Bırakın. Yine mi para? Çocuk beyaz eşya ya da düğün maliyetinin parası kadar kızın sülalesine para dağıttı. Anlamadım gitti” ifadelerini kullandı.

kapak1

Bazı sosyal medya kullanıcıları Koreli adamın sözlerine destek vererek, “Bizi evlilikten soğuttular. Konuş abi” yorumunu yaptı. Ancak sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü adetlerine sahip çıkmayı tercih ederek Koreli sosyal medya kullanıcısının sözlerine tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilir

Gündem oldu! "Evli bir kadın evli bir erkeğe aşık olabilir"

Gündem oldu! “Evli bir kadın evli bir erkeğe aşık olabilir”

Adımın ve soyadımın baş harflerini birleştirince utanıyorum

Adımın ve soyadımın baş harflerini birleştirince utanıyorum

Çıplak poza çeviriyorlar! Ayırt etmek imkansız

Çıplak poza çeviriyorlar! Ayırt etmek imkansız

Fenomenin olay hareketi! Kimseye aldırmadı

Fenomenin olay hareketi! Kimseye aldırmadı

Esnafın ısrarına dayanamadı! 'Bana dokuma' diyerek tepki gösterdi

Esnafın ısrarına dayanamadı! ‘Bana dokuma’ diyerek tepki gösterdi

Kesfet

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Heyecanlandıran ikili! Geri sayımda son 1 gün Heyecanlandıran ikili! Geri sayımda son 1 gün
Yakılmak üzereyken bir anda canlandı! 'Gözlerini açınca korktuk'Yakılmak üzereyken bir anda canlandı! ‘Gözlerini açınca korktuk’
Kocasıyla çırılçıplak yaşıyorlar! 'Sapık değiliz'Kocasıyla çırılçıplak yaşıyorlar! ‘Sapık değiliz’

Yorum yapın