Truecaller, premium kullanıcılar için arama kaydını yeniden sunuyor

rent a car 34

arayan kimliği uygulaması doğru arayan hem iOS hem de Android’de çağrı kaydını tanıttı. Her iki işletim sistemindeki kısıtlamalar, uygulamaların aramaları yerel olarak kaydetmesini engellese de, Truecaller özel bir kayıt hattını arayarak bu sorunu çözüyor.

Android’de kullanıcılar, bir kayıt araması başlatmak için doğrudan Truecaller’ın çeviricisini kullanabilir. Başka bir çevirici kullanıyorlarsa Truecaller kayan bir kayıt düğmesi gösterecektir.

iOS’ta süreç biraz karmaşıktır. Hem gelen hem de giden aramalar için, kullanıcıların Truecaller uygulaması üzerinden bir kayıt hattını araması ve aramaları birleştirmesi gerekecek. Şirket, aramadaki diğer kişinin aramanın kaydedildiğini belirtmek için bir bip sesi duyacağını doğruladı.

Özellikle Truecaller, premium kullanıcılara arama kaydını tanıttı. 2018’de Android ve 2021’de tüm Android kullanıcılarına genişletildi. Ancak 2022’de Google, Erişilebilirlik API’sine sınırlı erişimTruecaller dahil olmak üzere birçok uygulamanın aramaları kaydetmek için kullandığı. Bu yüzden şirket, özelliği uygulamalarından kaldırmak zorunda kaldı.

Şirket, arama kaydının yanı sıra, kullanıcılara transkript de sağlayacağını söyledi – bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulmayı planlıyor. Ek olarak, kullanıcılar kaydedilen konuşmalardaki bilgileri kolayca bulmak için transkriptlerde arama yapabilecekler.

Şirketin Bulut Telefon Ürün Direktörü Raphael Mimoun, TechCrunch’a bir arama sırasında tüm kayıtların ve dökümlerin cihazda saklanacağını ve Truecaller’ın bulutta herhangi bir veri depolamayacağını söyledi.

Tüm bunları kolaylaştırmak için Truecaller, Mimoun tarafından kurulan bir girişim olan CallHero’nun birçok teknolojisinden yararlanır. İsveç şirketi geçen yıl satın alındı.

Truecaller’ın yaklaşımı benzersiz değil. RecMycalls ve Tapeacall gibi çözümler, aramaları kaydetmek için benzer yöntemler kullandı. İsveçli şirket, verileri yerel olarak depolamanın ve herhangi bir kullanıcı bilgisi toplamamanın, yönteminin yeni bir yol çizdiği nokta olduğunu söylüyor.

2022’de Hint dergisi The Caravan yayınlandı bir hikaye Truecaller’ın kullanıcıların verilerini rızaları olmadan topladığını iddia etmek. Şirket daha sonra yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı..

Truecaller, bu özelliği ABD’deki bazı iOS kullanıcılarıyla test ediyor Bugün, şirket bu özelliği premium aboneliğe sahip tüm kullanıcılara sunuyor. Truecaller, bu sunumla ABD’de artık üç plan sunuyor: temel bir reklamsız plan (ayda 1 ABD doları), arama kaydı içeren premium bir plan (ayda 3,99 ABD doları), arama görüntüleme asistanı içeren üst düzey bir plan (4,49 ABD doları) her ay).

Görsel Kaynakları: doğru arayan

Truecaller’ın kurucu ortağı Nami Zarringhalam, şirketin bu özelliği en büyük pazarı olan Hindistan da dahil olmak üzere birçok ülkede kullanıma sunmayı hedeflediğini söyledi. Ek olarak, çağrının diğer ucunda bir yapay zeka olup olmadığını kullanıcılara bildirmenin yollarını da araştırıyor. 2018’de Google, adlı bir konuşma asistanını tanıttı. Randevu almanıza yardımcı olan dubleks. O sırada şirket, botu kulağa doğal gelmesi için yaptığını söyledi.

Zarringhalam, şirketin abonelik katmanlarını temizlediğini ve her fiyat noktasında kullanıcı için anlamlı olan özelliklerle farklı düzeyleri nasıl sunacağını düşünmeye başladığını söyledi.

Truecaller’ın ABD’de yarım milyondan fazla kullanıcısı var ve şirket %10’unun bir tür abonelik planında olduğunu söyledi. Şirketin dünya çapında 350 milyondan fazla kullanıcısı var ve Hindistan 100 milyon kullanıcıyla en büyük pazarı. En son kazanç raporunda, şirket gördüğünü söyledi abone sayısında her yıl %18 artış. Bu sonuçlar, ücretli kullanıcılardaki büyümeye rağmen, aboneliklerin şirketin gelirinin yaklaşık %12’sini oluşturduğunu ve paranın çoğunluğunu reklamların getirdiğini gösterdi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın