Toyota, bu kez en az 260.000 araç sahibini ifşa eden bir yıl daha süren veri sızıntısını doğruladı

İki hafta önce Toyota, verileri ifşa ettiğini söyledi. iki milyondan fazla müşteri on yıldır internete. Bugün otomotiv devi, yakın zamanda sistemlerinden sızan başka 260.000 araç sahibinin verilerini keşfettiğini söyledi.

toyota dedi Bir açıklamada Toyota müşterilerinin araçlarında araçları hakkında bilgiler, araç içi eğlence gibi internet hizmetleri almalarına olanak tanıyan bağlantılı bulut hizmetinin “yanlış yapılandırılması nedeniyle potansiyel olarak dışarıdan erişilebilen” başka bir açıkta kalan veri grubunu belirlediğini ve bir araba kazası veya arıza durumunda yardım alın.

Otomobil üreticisi, bu ayın başlarında müşteri verilerine daha geniş internetten herkes tarafından erişilebildiğini kabul ettikten sonra bulut ortamlarında daha geniş bir araştırma yürüttükten sonra yanlış yapılandırmayı öğrendiğini söyledi.

rent a car 34

Toyota, yeni keşfedilen ifşa edilen verilerin araç içi cihaz tanımlayıcıları ve Japonya’daki müşterilerin araç navigasyon sisteminde görüntülenen haritalama verilerini içerdiğini, ancak bilgilerin tek başına konum bilgisi içermediğini ve müşterileri ortaya çıkaramayacağını veya tanımlayamayacağını söyledi. Aralık 2007’de bir araç satın alan Toyota müşterileri bundan etkilenebilir ve verileri Şubat 2015 ile Mayıs 2023 arasında açığa çıktı.

Otomobil üreticisi, bilgileri ifşa olan müşterilerini ayrı bir özürle bilgilendireceğini söyledi.

Toyota ayrıca, Ekim 2016 ile Mayıs 2023 arasında Japonya dışında, özellikle Asya ve Okyanusya’da bilinmeyen sayıda müşterinin kişisel bilgilerinin ifşa edildiğini doğruladı. Veriler müşteriye göre değişmekle birlikte Toyota, ifşa edilen verilerin müşteri adlarını, posta ve e-postaları içerebileceğini söyledi. adresler, Toyota tarafından verilen bir müşteri tanımlama numarası ve aracın ruhsat ve tanımlama numaraları. Şirket, müşterileri yerel yasalara uygun olarak bilgilendireceğini söyledi.

Şirket, verilere erişildiğine veya kopyalandığına dair hiçbir kanıtı olmadığını söyledi, ancak Toyota, eğer varsa, verilerin sistemlerinden dışarı sızıp sızmadığını belirlemek için hangi günlüğe kaydetme işleminin yapıldığını söylemedi.

TechCrunch, daha fazla ayrıntı için Toyota ile iletişime geçti, ancak henüz bir yanıt almadı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın