TOKİ’den “Sümeyra Tuncer” açıklamasıTOKİ Başkanlığı tarafından, TOKİ’de uzman olarak çalışan Sümeyra Tuncer ile alakalı basın gösterim organlarında yer edinen haberlere ait açıklama yapıldı. Açıklamada 14 Ocak 2014 ila 1 Mayıs 2018 içinde TOKİ iştiraki Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret Anonim Şirketi personeli olduğu, TOKİ’de geçici görevli olarak görev yapmakta iken, söz konusu görevinden 1 Mayıs 2018’de tarihinde ayrıldığı açıklandı.

“Bilahare, adı geçen Kütahya Belediyesi’nde göreve başlamış olup, 657 sayılı Kanunun ilgili yasal hükümleri çerçevesinde Kütahya Belediyesi’nden İdaremize 31 Ekim 2018 tarihinde naklen atanmıştır” ifadeleriyle Tuncer’in TOKİ’ye atanış dönemi hakkındaki malumat verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sümeyra Tuncer, İdaremizde görev yapmış olduğu süre içinde rapor kullanmamış olup, yasal senelik izinlerini kullanmıştır. Ayrıca Uzmanlık görevi dışında herhangi bir ticari kazanç getirici bir işle iştigal etmemektedir. Ancak bu personelimizle ilgili bu mevzunun muhtelif zamanlarda gündeme taşınmasını anlamakta zorluk çektiğimizi belirtmek istiyoruz. Bu tip mesnetsiz haberlerle TOKİ’nin gündeme getirilerek vatandaşlarımızın meşgul edilmesi ve kurumu yıpratmaya yönelik art niyetli faaliyetler olarak görüyoruz. Kamuoyunun, bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri, önemle duyurulur.”

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın