Ticketmaster, SeatGeek, Live Nation ücretleri önceden açıklamayı kabul ediyor (teşekkürler, Biden)

rent a car 34

Ticketmaster, SeatGeek, Live Nation ve diğer şirketler, tüketicilerin faturalandırma sürecinin sonuna kadar göremediği ekstra ücretlere son vererek, bilet fiyatlarını önceden açıklamayı kabul etti.

Başkan Joe Biden Perşembe günü bir toplantı düzenledi. duyurmak güzel haberler. Biden, “önemsiz ücretler” dediği sorunun çözümünün her şeyi kapsayan fiyatlandırma olduğunu söyledi. Biden, “Alışverişe başladığınızda şirketlerin ücretlerini önceden tam olarak açıkladığı yer burasıdır, bu nedenle, ödeme yaptığınızda sonunda şaşırmazsınız” dedi.

“Önemsiz ücretler zenginlerin pek sorunu değil ama benim içinde büyüdüğüm evler gibi çalışan insanların sorunu” diye ekledi. “Ayda yüzlerce dolar ekleyebilir ve ailelerin faturalarını ödemelerini zorlaştırabilirler. Bence bu sadece yanlış.”

Hareket hemen ardından geliyor Ticketmaster, Ocak ayında senatörlerden tepki aldı birçok hayran olduktan sonra Taylor Swift’in turuna bilet alamamak teknik sorunlar nedeniyle. Ayrıca şirket, makul olmayan yüksek servis ücretleri ve ücretleri nedeniyle yıllarca eleştirildi.

Bu Eylül ayından itibaren, Ticketmaster biletlerin tam fiyatını göstermeyi taahhüt edecek. Ticketmaster’ın sahibi olan Live Nation, kontrol ettiği 200’den fazla mekanda aynı özelliği sunacağını söyledi. Müşterilerin biletleri yeniden satmalarına olanak tanıyan SeatGeek, aynı zamanda tüm maliyetleri ortaya çıkaran bir aracı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketler zaten sahip olmak zorunda kaldılar. New York’ta ön fiyatlandırma2022’de canlı etkinlikler için gizli maliyetleri yasaklayan ilk eyalet oldu.

Biden, TickPick ve Dice dahil olmak üzere fiyatlandırma süreçlerinde her zaman açık sözlü olan platformları da kabul etti.

Biden, birden fazla sektörde gereksiz ücretleri azaltma planından defalarca bahsetti. Geçen yıl yönetimi, bilet satış platformlarına ek olarak kablo şirketlerine, otellere ve havayollarına da yakından baktığını söyledi.

Örneğin, Mayıs ayında Biden önerilen bir uçuş iptal edilirse havayollarının para veya seyahat kuponları gibi ek tazminat sağlamasını gerektiren bir kural. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı önerilen yeni düzenlemeler geçen yıl, havayollarının ve çevrimiçi rezervasyon hizmetlerinin bagaj ve diğer ücretleri içeren doğru fiyatları göstermesini gerektirecekti.

Ayrı ayrı, Airbnb geçen yıldan beri müşterilerine her şey dahil fiyatları görme seçeneği sunuyor. Çevrimiçi pazar yeri, müşterilere toplam fiyat hizmet ve temizlik ücretleri dahil olmak üzere kalış sürelerinin

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın