Tezgahların en ucuz balıkları

Tezgahların en ucuz balıklarıBalık bolluğu tezgahlara yansıdı. Sezon başlangıcında bol olan palamut yerini hamsi, istavrit, çinakop benzer biçimde küçük balıklara bıraktı. Tezgahlarda fiyatların ise geçen haftaya gore düşmüş olduğu dikkat çekti. Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda en ucuz balık hamsi 60-70 liradan satılıyor, geçtiğimiz hafta hamsinin kilo fiyatı 100 liraydı. Balıkçılar gelecek günlerde fiyatların daha da düşebileceğini belirtiyor.

‘‘En ucuz balık hamsi ve istavrit’’

Hamsi ve istavrite şuan talebin fazla olduğunu söyleyen balıkçı Samet Balyemez, ‘’Palamutun azalmasıyla, hamside bereket başladı. İstavrit, sarıkanat, çinakop, levrek tezgahları süslüyor. Fiyatlar şuan uygun. Hamsi irileştikçe fiyatı artıyor. Şuan en ucuz balık hamsi ve istavrit. Hamsi ve istavritin fiyatı 70 lira civarında. Fırtına ve lodos olmazsa fiyatların daha da düşmesi beklenebilir’’ diye konuştu.

“Palamut sezonu bitti”

Mustafa Sancaktaroğlu isminde balıkçı da ‘‘Palamut sezonu sonlandı, küçük balıklar tezgahlara geliyor. Tezgahlarda çeşitlilik çok fakat fiyatlar birazcık pahalı. Palamutu olta balıkçıları tutuyor, bu sebeple az geliyor. Palamutun tanesi 100 lira civarında. Şuan hamsi ve istavrit 50 lira civarından başlıyor. Vatandaş bu ara en oldukca hamsiye istek gösteriyor’’ dedi.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın