TechCrunch+ özeti: YC Demo Günü favorileri, ikinci el mağaza VC’leri, siber güvenlik ürünü zorlukları

Yeni bir girişim başlatmak için San Francisco’ya taşınmanıza gerek yok, ancak burada çalışmanın bazı avantajları var: ılıman hava, doğal güzellik, harika yemekler ve tabii ki dünyanın en büyük risk sermayesi yoğunluğu.

Y Combinator Demo Günü bu hafta gerçekleştive etkinliğin kendisi yalnızca sanal olmasına rağmen, YC’nin 2023 kış partisindeki kurucuların %86’sı katılırken SF’de yaşadı.

Natasha Mascarenhas, devam eden yapay zeka patlamasının katkıda bulunan bir faktör olduğunu bildirdi: Bu kohorttaki 282 şirketten 54’ü “özellikle üretken yapay zeka girişimleri kuruyor”.


Eksiksiz TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Geleneğe uygun olarak, TechCrunch çalışanları en son partiden favorilerini seçti.

Lütfen bunların yalnızca eğlence amaçlı olduğunu unutmayın, çünkü “yatırım tavsiyesi vermiyoruz veya kimseye bir startup’a katılmasını veya onu desteklemesini önermiyoruz.”

Okuduğunuz için çok teşekkürler. Harika bir hafta sonu geçirin!

walter thompson
İçerik Yöneticisi, TechCrunch+
@kahramanınız

Girişimleri yeniden ticaret yapmak için VC’ler: Bazı etiketleri açalım

Çeşitli kullanılmış giysiler

Görsel Kaynakları: Kinga Krzeminska (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Büyük ölçüde Gen Z’nin sürdürülebilir alışverişe olan ilgisi sayesinde, yeniden ticaret yeni zirvelere çıkıyor ve VC’ler yükselişi arıyor.

Etsy’nin 2015’te halka açılmasından bu yana Poshmark, The RealReal ve thredUP gibi şirketler de bunu takip ederek sektöre daha da fazla yatırımcı çekti. Cathay Innovation’ın yatırımcılarından Brian Schwarzbach’a göre, geçen yıl VC’ler yeniden satış platformlarına yaklaşık 6 milyar dolar aktı.

TC+ için yaptığı bir gönderide, risk sermayedarının ilgisini çeken üç yeniden ticaret alanını araştırıyor ve “bu (yeniden)gelişmekte olan alanda girişimler kuran kurucular için düşündürücü bazı bilgiler” paylaşıyor.

‘Arkadaşlar ve aile’ çekleri sunan fonlar, yeterince temsil edilmeyen kurucuların ihtiyaç duyduğu değişikliği getirebilir

Zenci etnik adam yerde dizüstü bilgisayarla oturup internetten gelir elde ediyor. Beyaz arkaplanlı düz tasarım vektör çizimi

Görsel Kaynakları: Yerüstü / Getty Images

Amerika’nın beyaz ve Siyah haneler arasındaki uzun süredir devam eden servet uçurumu, startup kurucuları arasında çeşitlilik eksikliğine katkıda bulunuyor.

ABD’deki Siyahi bir aile için medyan likit servet 3.630 Dolardır, ancak bu rakam beyaz bir aile için 79.000 Dolara yükselmektedir. Sonuç olarak, Dominic-Madori Davis, “Ortalama bir Siyahi kurucu, ailesinden ve arkadaşlarından yaklaşık 1.000 dolardan daha azını topluyor” diyor.

Fifth Star girişim fonu tarafından hazırlanan bir teknik incelemeye göre, ortalama arkadaş ve aile turu 23.000 $ olduğundan, eşitlik için “altı Siyah ailenin tüm likit servetini güvence altına almaları gerekecek”.

Pitch Deck Teardown: Smalls’un 19 Milyon Dolarlık B Serisi destesi

Abonelikli kedi maması girişimi Smalls, 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana 34 milyon dolar topladı.

Şimdi, şirketin 50 çalışanı var, bir kedi kafesi açmayı planlıyor ve perakende sektörünü büyütmeyi planlıyor. Kurucuları, “şirketin değerlemesine ve cari gelirine ilişkin özel ayrıntılar” hariç, B Serisi destelerini TC+ ile paylaştı.

 • Kapak slaytı
 • Pazar kayması
 • Sorun slaytı
 • Görev slaytı (“9 can 10 yapmak için buradayız”)
 • Yarışma slaytı
 • Ürün slaytı
 • Slayt nasıl çalışır?
 • Neden Şimdi geçiş reklamı slaytı
 • İş ölçümleri slaytı
 • Kilometre taşları slaytı
 • Takım slaytı
 • Fon Kullanımı slaytı
 • Performans geçiş slaytı
 • CAC slaytı
 • Pazar/büyüme kanalları slaytına git
 • Değer Prop slayt
 • Churn analizi slaytı
 • LTV slayt
 • Gelecek Planları geçiş reklamı slaytı
 • Pazar genişletme slaytı 1. bölüm
 • Pazar genişletme slaytı 2. bölüm
 • LTV uzatma slaytı
 • Sorun ve kilometre taşlarını hedefle slaydı
 • teşekkür ederim slayt

YC yeni bir parti piyasaya sürerken, erken aşama girişim piyasası bugün nasıl ilerliyor?

Gökten düşen dolar işareti olan paraşütler

Görsel Kaynakları: Viaframe (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Anna Heim ve Alex Wilhelm, Carta’nın “First Cut – State of Private Markets: Q1 2023” raporundaki verilerden yararlanarak erken aşama VC manzarası hakkında bir fikir edinmek için rakamları zorladı.

“Medyan tur boyutları ve anlaşma değerleri” dikkate alındığında, başlangıç ​​aşamasındaki girişimler için para öncesi değerlemelerin hafifçe düştüğünü, ancak Seri A, B ve C turlarının “iyileşme belirtileri gösterdiğini” buldular.

Başlangıç ​​hisseleri için adil fiyat primi nedir?

Ekonomi grafiği: kırmızı aşağı ok

Görsel Kaynakları: Javier Ghersi / Getty Images

Alex Wilhelm, Redpoint Ventures’tan bir pazar güncelleme raporunun, bu yıl bağış toplamayı planlayan B ve C Serisi kurucuları için içgörüler içerdiğini yazıyor.

“Orta aşama girişimler bugün hala oldukça pahalı görünüyor” diye yazıyor. “Ya borsa suyunun bir kısmını geri kazanmalı ya da her şeyin ‘normale’ dönmesi için başlangıç ​​fiyatlarının daha fazla düşmesi gerekiyor.”

Siber güvenlik ekiplerinin karşılaştığı 6 yaygın zorluk ve bunların üstesinden nasıl gelineceği

açık havada bir tuğla duvar üzerinde altı numara. Siber güvenlik ekiplerinin karşılaştığı 6 yaygın zorluk ve bunların üstesinden nasıl gelineceği

Görsel Kaynakları: Esa Hiltula (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Yatırımcı Ross Haleliuk’a göre siber güvenlik ürün ekipleri benzersiz bir baskı altında çalışıyor.

Kalabalık bir pazarda çalıştıkları için değil – “bazen bir gecede değişen manzara ile inanılmaz derecede dinamik bir alandır.”

Birçok startup, müşteri ilişkileri kurmak ve model metriklerini iyileştirmek için çerçevelere sahip olmadığından, aynı zamanda kendi şirketinde ürün müdürü olan Haleliuk, güvenlik tedarikçilerinin “hedef pazarlarını ve aradıkları çözüm türlerini daha iyi anlamalarına” yardımcı olacak taktikler paylaşıyor.

Sophie’ye sorun: H-1B’leri ve yeşil kartları girişimimize nasıl aktarabiliriz?

ortasında bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız bir figür

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin/TechCrunch

Sevgili Sophie,

Yakın zamanda işten çıkarıldım.

İşten çıkarılan iki eski meslektaşımla birlikte bir temiz teknoloji şirketi kuruyorum. Her iki kurucu ortağım da H-1B kullanıyor ve eski şirketimizde yeşil kartları vardı. Ben bir ABD vatandaşıyım.

H-1B’lerini ve yeşil kartlarını girişimimize devretmek için ne yapmamız gerekiyor? Deneyimlerinize dayanarak, yatırımcılar bir girişimin kurucuları için vize ve yeşil kartlara harcadığı parayı önemsiyor mu?

— İlk Kurucu

Webby Ödüllerinde TechCrunch’a oy verin

NEW YORK, NEW YORK - 13 MAYIS: Fulton Leroy Washington, 13 Mayıs 2019'da New York'ta düzenlenen 23. Yıllık Webby Ödülleri'nde sahnede ödül aldı. (Webby Ödülleri için Michael Loccisano/Getty Images tarafından fotoğraf)

Görsel Kaynakları: Michael Loccisano (yeni bir pencerede açılır) / Getty Images (Resim değiştirildi)

İki TechCrunch podcast’i, Chain Reaction ve Found, Çin’de Webby Ödülleri’ne aday gösterildi. En İyi Teknoloji Podcasti kategori.

oyunuzu verin 20 Nisan Perşembe’den önce!


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın