TechCrunch Live with Persona ve Index Ventures’ın bugünkü çekimlerine kaydolmak için son çağrı

Kimlik yönetimi eskiden, evden çıktığınızda sürücü belgenizin yanınızda olduğundan emin olmak anlamına geliyordu, ancak bu günlerde bu o kadar kolay değil: kimlik, dijital dünyayla ilişki kurma şeklimizin temelini oluşturuyor ve kimlik hizmetleri pek çok biçimde (ve kötüye kullanımda) olabiliyor. Şimdi işler daha da ilginç hale geliyor: AI gibi alanlarda gördüğümüz büyük ilerlemeler, söylediğimiz kişi olduğumuzu nasıl kanıtlayacağımız ve savunmasız durumlardan yararlanan kötü aktörleri nasıl yakalayacağımız konusunda büyük soruları ve zorlukları gündeme getiriyor.

TechCrunch Live’ın bugünkü bölümünde — 10 Mayıs, Pasifik saatiyle 12:00’de – bu evrimden yararlanan büyük tek boynuzlu at girişimlerinden biri olan Persona’nın CEO’su ve kurucu ortağı Rick Song ile bu ve daha fazlası hakkında konuşacağız; ve Index Ventures’tan, Persona’ya erken bir bahis yapan ve doğrulama oyununun pazar ve yatırım perspektifinden nasıl geliştiği konusunda fikirleri olan yıldız bir yatırımcı olan Mark Goldberg.

İlgili bir girişimde çalışıyorsanız veya alanla ilgileniyorsanız veya şu anda bir B2B girişimi olarak para toplamanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, bize katılın! Katılmak ücretsizdir.

Song’a göre, iş kimlik yönetimi olduğunda çoğu dijital işletme uzman değildir ve olmak da istemezler. Gezegendeki en büyük teknoloji işletmelerinde bile temel bir yetkinlik olamayacak kadar çok hareketli parça var; ve genellikle doğrulama sürecini işe adanmış bir üçüncü tarafa göndermek, ne olursa olsun tercih edilen bir yoldur.

Song, doğrulama görevi hakkında “Çoğu ‘Bunu elimden alın’ diyor” diyor. “Başka birinin halletmesine ihtiyaçları var ve bunu tercih edecekler.”

Bu, Persona gibi işletmelerin bu işi üstlenmesi ve halletmesi için kapıyı açar. Kimliği doğrulamak için bir API ile başlayarak, daha yakın zamanda yalnızca bunu değil, aynı zamanda müşterilerinin hassas verileri işlerinin bir parçası olarak işlemesine yönelik araçlar gibi çeşitli diğer doğrulama ve kimlik yönetimi çözümlerini de kapsayan daha geniş bir platforma genişletildi. dolandırıcılık tespiti veya risk değerlendirmeleri yapmak için daha geniş hizmet akışı ve daha fazlası.

Bu daha büyük yörünge – ve perakende ve diğer tüketici hizmetlerindeki en büyük isimlerden bazılarını içeren, Persona’nın imzaladığı büyük müşteriler – şirketin son finansman turunda 1,5 milyar dolarlık bir değerleme yapmasına yardımcı oldu.

Bu, 2021’de, teknoloji finansı işi burun dalışı yapmadan önceydi. Ancak, Persona gibi şirketlerin diğerlerinden daha dayanıklı olduğunu kanıtlayabilecekleri bir argüman var: kimlik ve kimlik etrafındaki kötü niyetli faaliyetler, teknolojide ana temalar olmaya devam ediyor ve bu pazarda hala oynanacak çok şey var.

TechCrunch Live ücretsizdir. Bugün saat 12:00’de sanal olarak bize katılın ve sorularınızı doğrudan sohbete ekleyin! Buradan kaydolun. Başlangıç ​​var mı? Şovun konuklarına sunum yapmak için iki dakikanız ve dört dakika geri bildirim alacağınız Sunum Alıştırmasına katılmanızı çok isteriz. Bu eğlenceli ve yararlı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın