Summer’ın öğrenci borç geri ödeme araçları, 6 milyon dolarlık Seri A uzatmasıyla çiçek açmaya devam ediyor

Kongre tarafından Aralık ayında kabul edilen SECURE ACT 2.0 gibi hükümet politikaları da dahil olmak üzere, öğrenci borcunun geri ödenmesiyle ilgili son zamanlarda yaşanan bir hareketlilik, işverenlerin borcu olanların öğrenci kredisi ödemelerini karşılaması ve aynı zamanda emeklilik hesaplarına ekleme yapması için hükümler yarattı.

Şubat ayı sonlarında, Yargıtay iddiaları dinledi Başkan Biden’ın borç erteleme programını engellemeye çalışan bir davayla ilgili. Geçen hafta meydana gelen bununla ilgili güncellemeler şunu gösteriyor: Yargıtay programa karşı karar verebilir.

Ancak, bazı fintech girişimleri yalnızca sağlamak için hızlanmakla kalmadı bazı rahatlama seçenekleri sunar, ancak aynı zamanda bir işe alım ve elde tutma aracı sağlarken aynı zamanda işverenlere yükün bir kısmını hafifletmeye yardımcı olacak bir yol sağlar. Bunlar şunları içerir: iyi ki, Otoyol Faydaları, samimiyetle Ve Yaz6 milyon dolarlık ek A Serisi fon sağladı.

General Catalyst, QED, Flourish Ventures, Partnership Fund for NYC, Story Ventures, Gaingels, Calm VC ve Avidbank, sertifikalı B Corp.’un A Serisi finansmanını 16 milyon $’a ve toplam fonlamayı 18 milyon $’a çıkaran finansman turuna katıldı .

Will Sealy, Summer, öğrenci borç yardımı

Summer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Will Sealy. Görsel Kaynakları: Yaz

Kurucu ortak Will Sealy’ye göre, yaklaşık 47 milyon öğrenci kredisi borçlusunun yaklaşık 1,8 trilyon dolar borcu olduğu yaygın olarak biliniyor ve 2020’de küresel salgın vurduğunda, federal hükümet şu anda üç yıl süren federal öğrenci kredisi ödemelerini duraklattı. ve Summer’ın CEO’su.

Sealy, TechCrunch’a “Ödünç alanlar için zorluk, geçen yıl öğrenci kredisi politikasında ve öğrenci kredisi kurallarında önceki on yılın tamamında olduğundan daha fazla değişiklik olması” dedi. “Değişiklikler kafa karıştırıcı ve sahip olduğunuz kredi türüne çok özel, ki bu ortalama bir insan için bir düzine kredi olabilir: bazıları özel bankalardan, bazıları federal hükümetten ve bazıları da size aileniz tarafından borç alan olarak verildi. ”

Ödemeler üzerindeki moratoryum yardımcı olsa da Sealy, ortalama kredi ödemesinin ayda yaklaşık 700 dolar olduğunu ve ödemelerin ne zaman devam edeceğini bilmemenin “sinir bozucu” olduğunu, bunun da ödemelerin aynı anda milyonlarca insanı vuracağı anlamına geldiğini belirtti. .

Eski bir politika analisti ve Senatör Elizabeth Warren’ın asistanı ve Tüketici Mali Koruma Bürosu’nun kıdemli bir üyesi olan Sealy, 2017 yazına ABD Savcılık Ofisi ve Boston Consulting Group’ta daha önce deneyim sahibi olan COO Paul Joo ile başladı.

TechCrunch ne zaman Summer’ın 10 milyon dolarlık A Serisi hakkında bildirildi 2019’da şirket, kredi alanların mevcut öğrenci kredisi durumlarının 360 derecelik tam bir görünümünü elde etmelerine yardımcı olma ve finansal açıdan mümkün olan en verimli şekilde nasıl geri ödeneceklerine dair seçenekler sunma yaklaşımına gerçekten yeni başlıyordu.

Şimdi dört yıl sonra Summer, çalışanların üniversite için plan yapmasına, öğrenci kredisi borç yükünü azaltmanın yollarını öğrenmesine ve işveren eşleşmeleri yoluyla emeklilik tasarruflarını optimize etmesine yardımcı olmak için finans kurumları, işverenler ve diğer kuruluşlarla birlikte çalışıyor.

Ayrıca Fidelity Investments ve Intuit gibi şirketlerle ortaklıklar kurdu ve Summer’ı on milyonlarca çalışanın önüne çıkarmak için Amerikan Öğretmenler Federasyonu ile çalışmalarını genişletti. Sealy, bugüne kadar şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borçlular için öngörülen toplam tasarrufta 1 milyar doları aştığını söyledi.

Bu arada, yeni finansman, Summer’ın yeni ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra Leigh Gross’u baş gelir sorumlusu olarak işe almasını sağlayacak. Şirkete kredi verisi erişilebilirlik şirketi Array’den katılan Gross, Summer’ın satış, iş geliştirme ve gelir akışı büyümesiyle ilgili girişimlerini yönetmekle görevlendirilecek.

Sealy, “Çalışanların borcu azaltmak için federal ve eyalet kredi yardım programlarına kaydolmalarına yardımcı oluyoruz ve bu borcu daha da hızlı ödemek için işverenlerle birlikte çalışıyoruz, böylece çalışanlar işlerinde bu tür bir avantajdan yararlanabiliyor” dedi. “Buna ek olarak, yeni mevzuat, şu anda öğrenci kredilerini ödeyen veya gelecekte ödemeye devam eden herhangi bir çalışanın, işverenlerinin bu ödemeleri emeklilik planlarıyla eşleştirme olanağına sahip olmasına izin veriyor. Borçlular artık emeklilik için tasarruf etmekle borçlarını ödemek arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaklar.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın