Stratasys ve Desktop Metal birleşme planlarını açıkladıktan sonra, 3D Systems satın alma teklifinde bulundu

rent a car 34

3D baskıdaki en büyük isimlerden bazıları için çılgın bir kaç hafta oldu. Geçen hafta, Stratasys Desktop Metal ile birleşme planlarını duyurdu, ve şimdi başka bir endüstri kodamanları harekete geçiyor. 3D Systems, kendi duyurusunu yaparak bu olayı kutladı Stratasys’i satın almak için istenmeyen teklif.

3D Systems CEO’su Jeffrey Graves, hazırladığı bir açıklamada, “3D Systems ve Stratasys’in birleşimi, her iki şirketin hissedarları için en iyi sonuçtur” dedi. “Artık tüm tarafların, iki işletmemizin bir araya gelmesinin ezici mantığını fark etme zamanının geldiğini kuvvetle hissediyoruz. Güvenle ve hızla hareket etmek için benzersiz bir konumdayız ve Stratasys Yönetim Kurulu’nu önerimizle ilgilenmeye ve bu birleşimi her iki şirketin hissedarları, çalışanları ve müşterilerinin yararına bir gerçeğe dönüştürmeye teşvik ediyoruz.”

Alanı takip etmediyseniz, önceki dramanın bir kısmını muhtemelen kaçırmışsınızdır. Desktop Metal teklifi hissedarların ardından geldi Nano Dimension’ın Stratasys’i devralma teklifi. Daha küçük bir eklemeli imalat firması olan Nano Dimension, Mart ayı başlarında planlarını resmileştirdi.

Şirket, hisse başına 18 ABD doları bedelle %14,5’lik (ki bu onu şimdiden en büyük hissedar yapıyor) sahipliğini %85,5’e çıkarma planlarını detaylandıran bir açık mektup yayınladı. O sırada şunları kaydetti:

Artık iki şirketimizi birleştirme zamanının geldiğine inanıyoruz ve NANO’nun bir iş birleşmesi için teklif edeceği temel hüküm ve koşulları özetleyen bu bağlayıcı olmayan endikatif teklifi (“Göstergesel Teklif”) sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Stratasys (“Önerilen İşlem”) ile. Teklif Edilen İşlemin esasına son derece güveniyoruz ve teklifin Şirketin tüm paydaşları için cazip bir teklifi temsil ettiğine kuvvetle inanıyoruz.

Stratasys’in yönetim kurulu, ay bitmeden teklifi oybirliğiyle reddetti (bu sırada fiyat, hisse başına 20.05 dolarlık nakit teklife yükseldi).

Stratasys yaptığı açıklamada, “Stratasys Yönetim Kurulu, güvene dayalı görevleriyle tutarlı olarak ve bağımsız mali ve hukuk danışmanlarına danışarak, revize edilmiş teklifi dikkatlice inceledi ve değerlendirdi” dedi. “İncelemesinin ardından, Stratasys Kurulu, Nano’nun teklifinin, bağımsız beklentileri ışığında Stratasys’i önemli ölçüde düşük değerlemeye devam ettiği ve Stratasys ile hissedarlarının çıkarlarına en iyi şekilde uymadığı sonucuna vardı.”

25 Mayıs’ta şirket tamamen farklı bir hamle duyurdu. 1.8 milyar dolarlık tüm hisse senedi işlemi, büyük polimer bazlı endüstriyel 3D baskı firmasını metal 3D baskıda bir öncü ile birleştirecek.

Stratasys CEO’su Dr. Yoav Zeif, “Bugün, Stratasys’in evriminde önemli bir gün” dedi. “Masaüstü Metal ile kombinasyon, iki lideri birleştirerek endüstriyel katmanlı üretim çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısını yaratarak büyüme rotamızı hızlandıracak. Havacılık, otomotiv, tüketici ürünleri, sağlık ve dişçilik dahil olmak üzere tamamlayıcı ürün tekliflerinde cazip konumların yanı sıra en büyük ve en deneyimli Ar-Ge ekiplerinden biri, sektör lideri pazara açılma altyapısı ve sağlam bir bilanço ile, birleşik şirket, müşterilere üstün hizmet sunarken sürekli yenilik sunmaya kendini adamıştır.”

Desktop Metal CEO’su Ric Fulop, “Bunun eklemeli imalat endüstrisi için bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz. Bu iki büyük şirketin birleşimi, seri üretim için eklemeli imalatın bir sonraki aşamasını yönlendirmede bir dönüm noktasını işaret ediyor. Üretim metal, kum, seramik ve dental 3D baskı çözümleri portföyümüzü Stratasys’in polimer teklifleriyle tamamlamaktan heyecan duyuyoruz. Uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi desteklemek için birlikte, sektörler ve uygulamalar genelinde çeşitlendirilmiş bir müşteri tabanıyla daha da dirençli bir teklif oluşturmak için çaba göstereceğiz.

Kendi başına büyük bir oyuncu olan 3D Systems, Nano Dimension’ın hisse başına 7,50 $ nakit ve hisse başına 1,2507 hisse senedi ile düşük maliyetli teklifi – Nano’nun hisse başına 18 $ teklifinin biraz altında gelen bir rakam. Stratasys Reuters’e söyledi 4. çeyrekte kapanması planlanan Desktop Metal anlaşması öncesinde yeni teklifi “dikkatlice gözden geçireceğini” söyledi.

Endüstriyel alandaki büyük varlığına ek olarak, Stratasys tüketici pazarına da girmiştir. Şirket MakerBot’u satın aldı neredeyse tam on yıl önce, markayı bir zamanların ezeli rakibi Ultimaker ile birleştirmeden önce geçen Mayıs.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın