Sony Days Gone filmi için hazırlanıyor

Sony Days Gone filmi için hazırlanıyor2019 çıkışlı Days Gone Sony’nin satış rekorları kıran oyunları arasında yer almasa da, belli bir öbek tarafınca oldukca sevilmişti. Bu oyunun gerçek anlamda bir devamıyla karşılaşmak mümkün olmasa da, etkisi altına alan hikayeyi yakında beyaz perdede görebiliriz. Deadline’ın haberine nazaran, Sony Days Gone beyazperde filmi için hazırlık yapıyor.

Şirketin çalışmalarını PlayStation Productions çatısı altında sürdürdüğü belirtilirken, filmde başrolü Sam Heughan’ın üstleneceği söyleniyor. Senaryonun ise Up in the Air ve X-Men: First Class şeklinde filmlerde de imzası bulunan Sheldon Turner tarafından kaleme alındığı ifade ediliyor.

Deadline’ın haberinde Turner’ın Days Gone filmi için “motosiklet filmlerine yazılmış bir aşk şarkısı” benzer biçimde bir tanımlama yapmış olduğu bilgisi yer alıyor.

Sony daha ilkin The Last of Us‘ın dizi ve Ghost of Tsushima’nın da beyaz perde uyarlamasına tasdik vermişti. Days Gone ise bu iki oyundan değişik bir yerde duruyor. 9 milyon satış rakamına ulaşan oyun, ilk yayınlandığında büyük bir sansasyon uyandırmamıştı.

Ancak Sony Days Gone PC versiyonunu bir süre ilkin yayınlamış ve oyuna olan ilgiyi küllerinden yine alevlendirmişti. YouTube’da oyunla ilgili videolara yenileri eklenirken, nerede ise tamamında oyunun ilgiyi hak etmiş olduğu belirtilmişti. Steam’de yapılan yorumların da müspet olması, Sony’nin oyunu beyaz perdeye aktarma isteğini daha anlamlı kılıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın