Sonia Coleman, The Walt Disney Company’nin İnsan Kaynakları Direktörü Olarak Atandı – Dünyadan Haber

Sonia Coleman, 8 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere The Walt Disney Company’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak atandı ve bugün İcra Kurulu Başkanı Robert A. Iger tarafından açıklandı. En son Disney Entertainment ve ESPN İnsan Kaynaklarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Coleman, Disney’de 15 yılı aşkın bir süre geçirdikten sonra şirketten ayrılan Paul Richardson’ın yerini aldı.

İnsan Kaynakları Başkanı olarak Coleman, doğrudan Iger’e rapor verecek ve Disney’in insan kaynakları stratejisi, küresel yetenek kazanımı, liderlik gelişimi, çeşitlilik ve kapsayıcılık, kurumsal tasarım ve kültürel gelişim, çalışanların eğitimi ve gelişimi, ücretlendirme ve yan haklar, İK’dan sorumlu olacak. operasyonlar ve teknoloji ve küresel güvenlik.

Iger, “Sonia, yetenekli bir lider ve çalışanlarımızın güçlü bir savunucusu olarak şirket genelinde geniş çapta saygı görüyor” dedi. “Benzeri görülmemiş bir dönüşüm döneminde genel eğlence işletmelerimiz ve ESPN için insan kaynakları işlevine liderlik eden kanıtlanmış uzmanlığı, yeni işletim yapımızı uygularken ve Disney’i önümüzdeki fırsatlardan yararlanacak şekilde konumlandırırken, onu şirket genelinde bu işlevi yönetmek için mükemmel bir seçim haline getiriyor.” . Ayrıca, şirkete uzun yıllar verdiği hizmet ve Heroes Work Here gazileri işe alma programımız da dahil olmak üzere devam eden sayısız girişime katkıları için Paul Richardson’a da teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”rent a car 34

Coleman, “Bu göreve atanmak gerçekten bir onur ve Bob’un bana duyduğu güven için minnettarım” dedi. “Oyuncularımızın ve çalışanlarımızın yeteneği, bağlılığı ve coşkusu nedeniyle Disney rakipsiz. Başarımızın anahtarı onlar ve büyünün arkasındaki insanları gerçekten güçlendirecek şirket çapında önemli dönüşümde ilerlerken, dünyanın dört bir yanındaki olağanüstü İK ekiplerimizle ortaklaşa onların en büyük şampiyonu olmayı dört gözle bekliyorum. Disney’in.

Coleman, en son görevinde çalışan gelişimi ve katılımından sorumlu olmuştur; işe alma ve tazminat; organizasyonel Gelişim; ABC Entertainment, ABC News, ABC’ye Ait Televizyon İstasyonları, Disney Branded Television, Disney Television Studios (20th Television, ABC Signature, 20th Televizyon Animasyonu ve Walt Disney Televizyon Alternatifi), Serbest Biçim, FX, Hulu Orijinalleri, National Geographic İçeriği ve Onyx Collective.

Bundan önce Coleman, 2017’den itibaren Disney General Entertainment İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Mayıs 2016’dan itibaren şirketin İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve bu sıfatla İK stratejisini, değişim yönetimi girişimlerini, organizasyonel gelişimi denetledi. ve Disney’in kurumsal, kurumsal ve çapraz işlevli çalışanları için katılım stratejileri ve katılım stratejileri ve şirketin üst düzey kurumsal yöneticilerine lider İK iş ortağı olarak hizmet etti. Aynı zamanda şirketin çalışan ilişkilerinden de sorumluydu.

Coleman Disney’e 2008 yılında Disney Tüketici Ürünleri İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olarak katıldı ve bu görevi sekiz yıl sürdürdü. Coleman, Disney’den önce 2004’ten 2008’e kadar The Children’s Place’de çalıştı ve burada birkaç stratejik İK rolü üstlendi; ve 1992’den 2004’e kadar, büyük ölçekli değişim ve karmaşık organizasyonel dönüşüm döneminde stratejik İK lideri olarak hizmet verdiği The Home Depot.

Coleman, Chapman Üniversitesi’nden örgütsel liderlik alanında lisans derecesine ve Florida Uluslararası Üniversitesi’nden insan kaynakları yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada