SMA hastası Fevziye bebeğin bağış kumbarası çalındı

SMA hastası Fevziye bebeğin bağış kumbarası çalındıBalıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan Ete ailesinin SMA Tip-1 hastası bebekleri Fevziyenin tedavi masraflarının karşılanması için Valilik izniyle kampanya başlatıldı, il genelindeki değişik işletmelere bağış kutusu konuldu.

Karesi ilçesi Ali Hikmet Paşa Mahallesi Okul Caddesindeki bir markete konulan bağış kutusu çalındı. Kumbaranın yerinde olmadığını gören çalışanlar, emniyet kamerası kayıtlarını izlediklerinde hırsızlığı fark etti. Görüntülerde, markete giren kadının, kasiyer kasadan ayrılınca banko üzerinde duran bağış kutusunu alıp, hırkasının içine gizledikten sonra iş yerinden ayrılmış olduğu görüldü.

“BU OLAYI NASIL ANLATAYIM”

Yardım bekleyen SMA hastası Fevziye’nin yakınları, bağış kutusunu çalınmasına tepki gösterdi. Minik Fevziye’nin babası Mehmet Cahit Ete, polise şikayette bulunacağını belirterek, “Bu olayı nasıl anlatayım, ne diyeyim, bilemedim. Büyük bir keder yaşıyoruz.

Halkımızın yardımı ile yardım kampanyasıyla tedavi için gerekli parayı toplamaya çalışıyoruz. Ancak aslına bakarsan şu ana kadar paranın ancak yüzde 9’unu toplayabildik. Üzerine bu şekilde bir vakası da duyunca gerçekten büyük bir şok yaşadım” dedi. (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın