Şirketlerin müşteri verilerini sistemler arasında senkronize etmesine yardımcı olan Hightouch, 38 milyon dolar kazandı

rent a car 34

yüksek dokunuşŞirketlerin müşteri verilerini farklı arka uç veritabanları ve sistemler arasında senkronize etmesine yardımcı olan bir platform olan , bugün, girişimin 615 milyon $ değerinde olduğu bir finansman turunda 38 milyon $ topladığını duyurdu.

Kashish Gupta, Tejas Manohar ve Josh Curl, San Francisco’nun Mission Bölgesi’nde bir “hacker evinde” birlikte yaşadıktan sonra 2020’de Hightouch’ı kurdu. Manohar ve Curl, daha önce çalıştıkları müşteri veri platformu sektörüyle ilgili hayal kırıklıklarını artırıyorlardı – esas olarak bunun veri ve pazarlama ekipleri arasında bir ayrım yarattığını gördükleri için.

Hightouch’ın CEO’su olarak görev yapan Gupta e-posta yoluyla TechCrunch’a “Verileri bir veri ambarında merkezileştirmek ve aşağı akış sistemleriyle entegre etmek için tonlarca çaba harcadık” dedi. “Bir veri mimarisini veri ambarına odaklamanın değerini görmek, Segment gibi müşteri veri platformlarının neden bunu yapmadığını sorgulamamıza neden oldu.”

Gupta, Hightouch’ı “oluşturulabilir” bir müşteri veri platformu, yani pazarlamacıların kodsuz araçlar aracılığıyla doğrudan bir veri ambarındaki verileri kullanmasını sağlayan bir platform olarak tanımlıyor. (Bir veri ambarının, özellikle iş analitiği olmak üzere raporlama, analitik ve veri analizi için bir sistem olduğunu hatırlayın.) Hightouch, diye ekledi, veri analitiğinin “son milini” gerçekleştirmek için tasarlandı – aslında analitiği temel iş sonuçlarını yönlendirmek için kullanıyor.

Gupta, “Hightouch, veri analitiğinizden iş değeri elde etmenize yardımcı olan bir araçtır” dedi. “Platform, pazarlamacılara şirketin verilerine doğrudan erişim sağlıyor ve kişiselleştirilmiş çok kanallı pazarlama kampanyalarını kolaylıkla güçlendirmek için bu verileri etkinleştirmelerini sağlıyor.”

Kendi başına veri depolamayan Hightouch, ekiplerin verileri her bir hedefle senkronize etmek istedikleri bir veri ambarında beyan etmelerine olanak tanır – kitleler ve deneyler oluşturup Salesforce, HubSpot ve Google Ads gibi pazarlama yazılımlarıyla senkronize eder. Platformun araçları aynı zamanda veri ambarında saklanan verileri dönüştürerek daha sonra analitik, müşteri segmentasyonu ve etkinleştirme için kullanılabilecek birleşik müşteri profillerine dönüştürür.

Hightouch, şirketlerin müşteri uygulamalarını güçlendirmek için depolarında oluşturulan kişiselleştirme modellerine erişmesine olanak tanıyan bir “kişiselleştirme API’sı” sunar. Ayrıca, Facebook ve Google gibi hedeflerde “reklam-kitle senkronizasyonlarını” iyileştirmek için araçlar sunar – örneğin, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilere dayalı olarak bilinen müşterileri hedefleyerek – mevcut müşterileri bastırmak veya benzer hedef kitleler oluşturmak gibi kullanım durumlarını destekler.

Gupta, “Genel olarak endüstri, veri ambarının müşteri veri platformunuzun kökü olması gerektiği tezimize yaklaşıyor” dedi. “Endüstri, veri ambarının yeni keşfedilen uygun fiyatına ve gücüne uyum sağlıyor.”

Gupta’ya göre Hightouch, Spotify, Weight Watchers ve NBA gibi markaları içeren oldukça geniş bir müşteri tabanına (500’den fazla müşteri) sahiptir. Şirket, Bain Capital Ventures liderliğinde Iconiq, Y Combinator ve Amplify Partners’ın katılımıyla oluşturulan yeni sermayeyi, Ar-Ge’nin yanı sıra müşteri başarısı ve kazanımına harcamayı planlıyor.

Gupta, “Yeni para … bir şirketteki herkesin veriler üzerinde harekete geçmesine yardımcı olma konusundaki uzun vadeli vizyonumuza öncelik verebilmek için pistimizi ve finansal konumumuzu genişletiyor” dedi.

Hightouch bugüne kadar yaklaşık 90 milyon dolar topladı ve 93 kişilik bir ekibi var.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın