SentinelOne, Amazon S3 ve NetApp için bulut güvenlik ürünlerini tanıttı

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kaydolun


SentinelOneotonom siber güvenlik şirketi, kısa bir süre önce iki ürün içeren bulut veri güvenliği ürün serisini tanıttı: Amazon S3 için tehdit algılama ve Amazon S3 için tehdit algılama NetApp.

Şirket, bu “yüksek hızlı kötü amaçlı yazılım algılama” çözümlerinin, kullanan kuruluşları korumak için özel olarak tasarlandığını söyledi. Amazon S3 nesnesi depolamak ve gelişen NetApp dosya depolama kötü amaçlı yazılım bulut ortamlarındaki ve kurumsal ağlardaki tehditler.

SentinelOne, en son tekliflerin şirketin performansını daha da güçlendirdiğini iddia ediyor. tekillik Bulut SentinelOne’ın mevcut bulut iş yükü güvenlik ürün serisini tamamlayan ürün ailesi.

Bu genişleme, müşterilere genel, özel ve hibrit bulutlar dahil olmak üzere çok çeşitli bulut ortamlarında tehditleri algılama, araştırma ve proaktif olarak azaltma yeteneği vermeyi amaçlamaktadır.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Hareket Halindeki Kötü Amaçlı Yazılım

İşletmeler bulut tabanlı çözümleri giderek daha fazla benimserken, karmaşık kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı daha duyarlı hale geliyorlar. SentinelOne, bu acil zorluğun üstesinden gelmek için bulut yeteneklerine odaklandığını ve bulut depolamayı ve iş yüklerini kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yönelik modern bir yaklaşımı benimsediğini söyledi.

NetApp ve Amazon S3 ürünleri için yeni tehdit algılama özelliği, bu iki depolama platformuna eklenen her dosyayı dosya kaynaklı ve sıfır gün kötü amaçlı yazılımlara karşı otomatik olarak tarayarak kötü amaçlı dosyaları gerçek zamanlı olarak algılayıp karantinaya alabilir.

“Düşmanlar, kullanarak giderek daha karmaşık kötü amaçlı yazılım saldırıları üretiyor. üretici yapay zekave bulut sağlayıcılarının kendileri tarafından bildirildiği üzere, bulut depolama, bunları sağlamak için giderek daha fazla kullanılan bir dağıtım kanalıdır,” ürün yönetimi, bulut güvenliği başkan yardımcısı Ely Kahn ve AI/ML SentinelOne’daki ürünler, VentureBeat’e söyledi. “Bulut veri güvenliği ürünlerimiz, yapay zeka destekli tehdit algılamayı bulut depolamaya getirerek işletmelerin içinde saklanan kötü amaçlı yazılımları modern bir şekilde otomatik olarak algılamasını sağlıyor.”

Kahn’a göre, birçok bulut veri koruma çözümü yalnızca imza tabanlı yaklaşımlara dayanıyor. Buna karşılık, SentinelOne’ın şirketin tescilli AI algılama motorları tarafından yürütülen hem imza tabanlı hem de imza tabanlı olmayan yöntemleri kullanarak hibrit bir yaklaşım benimsediğini söyledi.

Ek olarak platform, müşterilerin kötü amaçlı dosyalar ve nesneler için otomatik karantinayı yapılandırmasına olanak tanıyan benzersiz bir “koruma modu” içerir; bu özellik, rakiplerin yalnızca algılama modu sunan ürünlerinde bulunmayan bir özelliktir.

Kahn, VentureBeat’e “Yeni ürünlerimiz yeni dosyaları/nesneleri milisaniyeler içinde tarayabilir ve müşterilerimiz bize test ettikleri her şeyden üç kat daha hızlı olduğumuzu söylüyor” dedi. “Birçok rakip, müşteri verilerinin taranmak üzere bulut ortamlarına çekilmesini gerektirse de, gizlilik ve veri egemenliği ihtiyaçlarını destekleyerek hiçbir müşteri dosyasının/nesnesinin bulut ortamlarından asla ayrılmamasını sağlıyoruz.”

Bulut tehditlerini gerçek zamanlı olarak algılamak için yapay zekadan yararlanma

SentinelOne, yeni güvenlik ürünlerinin temel taşının tescilli Statik AI motorlarında yattığını vurguluyor. Geleneksel yöntemlerin aksine, bu AI motoru, kötü amaçlı yazılım tespiti için imzalara güvenmez.

Şirket, yapay zeka motorunun yüz milyonlarca kötü amaçlı yazılım örneği üzerinde kapsamlı bir eğitimden geçtiğini ve bu sayede, sıfırıncı gün açıklarından yararlanmayla bağlantılı kötü amaçlı yazılımlar da dahil olmak üzere bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları ustaca tespit etmesini sağladığını açıkladı.

Motor ayrıca, kötü amaçlı yazılım dosyalarında bulunan tipik özniteliklere ilişkin yerel bir anlayışa sahiptir.

Bulut güvenlik operasyonları, tarihsel olarak bir şirketin genel güvenlik operasyonlarından ayrılmıştır. Kahn, şirketlerin bulut güvenliğini daha iyi anladıkça, hem bulut hem de veriyle ilgili tehditler dahil olmak üzere tüm tehdit yönetimini birleşik bir süreçte birleştirmeyi hedeflediklerini iddia ediyor.

Kahn, şirketin, SentinelOne’ın tekliflerinin depolama çözümleriyle sorunsuz entegrasyonunu sağlamak için NetApp ve Amazon Web Services ile yakın işbirliği yaptığını ve bunun sonucunda ortak müşterileri için en uygun güvenlik ve performans kombinasyonunu sağladığını söyledi.

“Yeniden yapılandırılabilirlik özellikleri, müşterilerin tehdit algılama kapsamını tüm S3 klasörlerinde mi yoksa yalnızca belirli hesaplarda belirli bölümlerde mi istediklerine karar vermelerine olanak tanıyor. Müşteriler ayrıca bazı hesapların veya klasörlerin koruma modunda, diğerlerinin ise algılama modunda yapılandırılmasını isteyip istemediklerine karar verebilirler.” “Son derece hassas operasyonel iş yüklerine sahip belirli bölümler varsa, müşteri bunları algılama moduyla ve diğerlerini koruma modumuzla yapılandırabilir.”

Kahn, çözümlerin SentinelOne’ın müşterilerin yarının saldırılarını bugünden önlemesine yardımcı olma misyonunda ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil ettiğini, ancak bunların sadece bir ilk adım olduğunu iddia etti.

“Yapay zeka tehdit ortamını güçlendirecek ve biz de kuruluşların bulut ortamlarında ve kurumsal ağlarında kötü amaçlı yazılımların yayılmasını tespit etmek ve önlemek için kullanabilecekleri ek bulut iş yükü güvenliği ve bulut veri güvenliği ürünleri sunmak için bundan yararlanmaya devam edeceğiz. makine hızıyla ortaya çıkıyor, ”dedi Kahn VentureBeat’e.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın