Seks işçileri, mavi onay damgasının ve #BlockTheBlue’nun neden bu kadar basit olmadığını açıklıyor

Twitter’daki her yeni mavi çek, Elon Musk hayranı değildir.

Twitter’ın ikonik mavi çeki, bir meşruiyet rozetinden şirkete ayda sekiz dolar ödediğinizin bir işaretine dönüşürken, bazı yüksek profilli kullanıcılar #BlockTheBlue için kampanya yürüttü. Başka bir deyişle, otomatik komut dosyaları ve eklentiler kullanarak Twitter Blue’ya abone olan tüm kullanıcıları engellemek istiyorlar.

Hareketin ardındaki fikir, eğer biri Twitter’a mavi çek için gönüllü olarak aylık ödeme yapıyorsa, muhtemelen Musk ve sırdaşlarının rutin olarak savunduğu sözde “uyandırma karşıtı” politikayla aynı hizada olmalarıdır. Harvard Cyberlaw Clinic eğitmeni Alejandra Caraballo bir gönderi paylaştı Engellenenler listesi Github’daki Blue Verified hesaplarının yüzdesi, sevgili mem hesabı sondajı #BlockTheBlue’da o kadar güçlü bir duruş sergilerken Elon Musk gibi görünüyor ona mavi bir çek verdi ile onu trollemek.

Bunun bir karşılığı var: kripto spam hesapları diğerleri sadece aşağılık çekimler yayınlarken, kendi görünürlüklerini artırmak için Twitter Blue’dan yararlandı. Ancak bazı çevrimiçi yaratıcılar ve seks işçileri için Twitter Blue, Musk’ın Twitter’daki değişikliklerini desteklemeseler bile platformda hayatta kalmak için çok önemlidir.

Tam adını paylaşmamayı tercih eden bir seks işçisi ve araştırmacı olan Ashley, “İnsanlar, siyasi eğilime göre değil, kullanım durumuna göre yazılım için ödeme yapmaya motive oluyor” dedi.

Defalarca tecavüze uğrayan seks işçileri için dağıtılmış, gölge yasaklı ve yaşamı sürdüren gelir kaynaklarından yoksun, sekiz dolar, Twitter Blue’nun sağladığı güvenlik ağına değer. Mavi bir onayın yanı sıra – bazı aboneler artık bir damga taşıdığı için bunu istemiyor – Twitter Blue, öncelikli arama sıralamaları, SMS iki faktörlü kimlik doğrulama ve daha uzun video yüklemeleri sunuyor.

UCLA’nın Critical Internet Inquiry Merkezi’nde seks işçiliği ve teknoloji politikasını araştıran bir dominatrix olan Dr. Olivia Snow, “Twitter Blue’ya sahip olmanın görünürlüğünüzü artıracağına dair somut kanıtlara işaret edebileceğimizi düşünüyorum” dedi. Arama sonuçlarında genellikle gölge yasaklamaya ve öncelik sırasına koymaya maruz kalan seks işçileri için, Twitter Blue’dan gelen otomatik destek son derece önemlidir.

Reddit ile birlikte Twitter, kullanıcıların müstehcen cinsel içerik yüklemesine izin veren tek büyük sosyal platformdur. Seks işçileri için bu, potansiyel müşterileri OnlyFans gibi sitelerdeki ücretli tekliflerine yönlendirmek için Twitter’ı vazgeçilmez kılıyor.

Snow, TechCrunch’a “Twitter, bu noktada seks işçileri için gerçekten birincil reklam alanıdır” dedi.

#BlockTheBlue savunucularının kullandığı e-tablo yaklaşık 400.000 hesabı listeliyor. Ashley, Twitter Blue’yu kimlerin kullandığı hakkında fikir edinmek için analiz ettiği 300 hesaptan oluşan daha küçük bir liste çıkardığını söyledi.

TechCrunch’a “Hiçbir şey göze çarpmıyor” dedi. “Hiçbir şekilde hedeflenen bir liste değil. Söyleyebileceğim tek şey, en çok takip edilen hesaplar arasında, çoğunun beyaz olmayan ve İngilizce olmayan hesaplar olduğu.”

TechCrunch elektronik tablodan elli rastgele isim çekerek benzer bir deneyi tekrarladı. Bu kullanıcıların yaklaşık yarısı İngilizce konuşmuyordu ve beşi açıkça sağcı veya LGBTQ karşıtı görüşlerini ifade ediyordu – ancak kimseyi kasten taciz ediyor gibi görünmüyorlardı. Yine de bu örneklem büyüklükleri, Twitter Blue kullanan yüzbinlerce kullanıcıya kıyasla oldukça küçük.

Ashley, “İngilizce hesaplar arasında, çoğunlukla içerik oluşturucular, iki dakikadan uzun video yüklemek isteyebilecek kişiler, hayran hesapları veya bağımsız gazeteciler olduğunu düşünüyorum” dedi. işaret etti Tek Boynuzlu İsyanvideo gazeteciliğinin tam kliplerini yükleyebilmek için Twitter Blue’ya abone olan sol görüşlü bir medya kuruluşu.

Amanda Golka, geçen bir YouTuber Harika Eğlence, metin tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamasına erişim elde etmek için Twitter Blue’ya abone oldu. TechCrunch’a, Twitter bunu ödeme duvarlı bir özellik haline getirdiğinde, ödeme duvarlı olmayan üç farklı türde uygulama tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydolmasını engelleyen hatalarla karşılaştığını söyledi. Elbette saldırıya uğradı. Sonunda hesabını geri aldığında, Twitter Blue’ya abone oldu.

Golka, “Hemen açıklama kutuma ‘Twitter Blue’ya sahip olduğum için de mutlu değilim’ yazacağım” dedi. Youtube videosu. “Sadece iki faktörlü kimlik doğrulama istiyorum.”

Golka gibi içerik oluşturucular için, uygulama tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyle ilgili süregelen sorunlar, Twitter Blue’yu vazgeçilmez kılıyor. Bu olmadan, hesabını tekrar kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu hissediyor ve bir bilgisayar korsanının takipçilerini dolandırmaya çalışabileceğinden endişeleniyor.

Seks işçileri de kötü aktörlerin takipçilerini dolandırmasından endişe duyuyor. Mavi onay uzun süredir devam eden anlamının çoğunu kaybetmiş olsa da Twitter, insanların kimliğine bürünmeyi zorlaştırmak (ama imkansız değil) için bazı adımlar attı. Bu nedenle, mavi bir çeke sahip olmak, potansiyel müşterilere meşruiyet sinyali vermeye devam edebilir. Örneğin, Twitter bir kullanıcının görünen adını değiştirirse mavi onayını kaldırır. İsteksizce doğrulanan bazı kullanıcılar, çeklerini gizleyebilmek için adlarını periyodik olarak değiştirerek bu özellikten yararlanmıştır.

“Bazı seks işçileri, elde etmek için daha motive hissediyorlar. [the blue check] Ashley TechCrunch’a, diğerlerinden önce aldıklarından emin olmak için. “Müşterilerden gelen geri bildirimlerden, kendilerini yayın balıklarından ayırmalarına yardımcı olduğunu biliyoruz.”

Ashley, seks işçilerinin müşterilerinin bazen bilgisayar korsanları onlar gibi davranıp para istediğinde dolandırıldığını söyledi.

Ashley, “Mem hesaplarında yayın balığı olduğu kadar, seks işçileri de hayranlarının binlerce doları topladığı kişilerdir” dedi. “Bu, seks işçilerinin cebinden onbinlerce dolar gidiyor.”

Twitter Blue’nun kullanım durumları değişkendir, bu nedenle seks işçileri, potansiyel olarak iyi niyetli rakamlar #BlockTheBlue’yu desteklediğinde bunu bir sansür biçimi olarak görür. Bazıları Elon Musk’a yapılan bir ödemenin zımni bir destek olduğunu iddia ederken, Snow Twitter ve Twitter Blue’yu kullanarak hepimizin Musk’ın cebini doldurduğumuzu söylüyor. zar zor bir diş yaptı yine de platformun alt satırında.

Snow, “Yaşamak ve yemek yemek için para kazanmalıyız ve Twitter, OnlyFans’ın açık ara en büyük trafiğidir” dedi. “Başka ne yapmamız gerekiyor? Diğer platformlara girmemize izin verilmiyor.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın