Saldırıda hayatını kaybeden anne kız son yolculuğuna uğurlandı

Saldırıda hayatını kaybeden anne kız son yolculuğuna uğurlandıBeyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’nde dün yaşanan terör saldırıda yaşamını kaybeden, anne kız Arzu Yağmur Uçar için Bahçelievler Şirinevler Ulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene yakınları, ve oyuncu baba Nurettin Uçar, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve sevenleri katıldı. Kızının tabutuna sarılan Nurettin Uçar gözyaşlarını boğuldu. Arzu Özsoy tabutunun başına gelen öğretmen arkadaşı uzun vakit gözyaşı döktü. Anne Neşe Özsoy’un ise ayakta güçlükle durduğu görüldü. Kılınan cenaze namazının arkasından anne kızın cenazeleri defnedilmek üzere Kozlu Mezarlığına götürüldü.

“Biz bunun gereğini yapacağız ama şu an acımızı yaşamak için buradayız”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Ne yazık ki 6 kardeşimizi hanin bir taarruz kararı kaybettik. Arzu ve Yağmur kardeşlerimiz de onlardan birisiydi. Masum anne ve kızı sadece hafta sonunu beraber dercetmek için çıktıkları bir yerde hiç bir şeyden habersiz katledilmeleri olayıdır. Biz öyle bir inanca mensubuz ki. Bir cana kıyanın, bütün canlara kıydığı dolayısıyla barışa inanan ve insana değer veren bir dinin mensubuyuz. Arzu kardeşimize ve kızı yağmur kardeşimize Allah rahmet eylesin. Ailelerine Allah sabırlar eylesin. Biz bu terör eylemelerine çokta yeni değiliz. Çevresi ateş çemberi ile dolu olan bir bölge de coğrafya da aslen barışın huzurun sembolü bir ülkeyiz. Her ne yaparlarsa yapsınlar. Kim hangi mesajı vermeye çalışırsa çalışsın Türkiye Cumhuriyeti devletiyle milletiyle beraber dimdik ayakta gereken cevapları da verecektir. Biz bunun gereğini yapacağız ama şuan acımızı yaşamak için buradayız. Cumhurbaşkanımızın da tüm ailelere milletimize bir kere daha başsağlığı geçmiş olsun dileklerini iletiyorum” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın