Sahte Pentagon saldırısı aldatmacası, Twitter’ın ücretli doğrulamasının tehlikelerini gösteriyor

Kelimenin tam anlamıyla kimseyi şaşırtmayan, kombinasyonu ödenen mavi çekler Ve üretici yapay zeka yanlış bilgi yaymayı çok kolaylaştırıyor. Pazartesi sabahı, Pentagon’daki bir patlamanın yapay zeka tarafından oluşturulmuş gibi görünen bir görüntüsü, olay gerçekte gerçekleşmemiş olmasına rağmen internette dolaştı.

Yaklaşık yarım saat içinde görüntü, özellikle mavi çeki olduğu için Bloomberg’e bağlı gerçek bir hesapla kolaylıkla karıştırılabilecek olan “Bloomberg Feed” adlı doğrulanmış bir Twitter hesabında göründü. Bu hesap o zamandan beri askıya alındı. Rus devlet kontrolündeki haber ağı RT Kullanıcıların tweet silinmeden önce yakaladıkları ekran görüntülerine göre görseli de paylaştı. Yüz binlerce takipçisi olan birkaç Twitter hesabı, örneğin DeItaone, OSINT savunucusu Ve Balina Tablosu paylaştı Hatta bir Hint televizyon ağı sahte Pentagon patlamasını bildirdi. Bu sahte görüntünün ve haberin nereden kaynaklandığı hemen belli değil.

Bu, sahte bir görüntünün interneti başarılı bir şekilde kandırdığı ilk sefer değil, ancak sahte olay, Papa’nın bir şapka takması yerine bir ABD hükümet binasında meydana gelen bir patlama olduğunda risk daha yüksek. Balenciaga ceket. Bazıları, sahte görüntünün S&P 500’ün 25 baz puanlık hareketine bağlanabileceğini bildirdi, ancak düşüş uzun sürmedi ve bunun tamamen bu aldatmacanın sonucu olduğunu kanıtlamanın bir yolu yok. Olay, üretken yapay zekanın gelecekte borsada oynamak için nasıl kullanılabileceği sorusunu akla getiriyor – sonuçta, reddit yaptı

Yanlış bilgilendirme, internet kadar eski bir sorundur, ancak aynı anda üretken AI’nın büyümesi ve Twitter’ın doğrulama sistemindeki değişiklik, özellikle verimli bir zemin oluşturuyor. itibaren git-gitTwitter’ın sahibi Elon Musk’ın mevcut mavi çekleri statülerinden kaldırma ve herkesin sembol için ödeme yapmasına izin verme planı, karışıklık. Mavi çeklerin artık meşruiyeti göstermediğini bilsek bile, neredeyse on beş yıldır geliştirdiğiniz bir görsel alışkanlığınızı kırmak zor: Pentagon’a yönelik bir saldırı hakkında mavi çek yayınlayan “Bloomberg Feed” adlı bir hesap görürseniz , muhtemelen gerçek olduğunu düşünmeye yatkınsınız. Sahte görüntüleri tespit etmek gittikçe zorlaştıkça, gelecekte sadece bunun gibi asılsız haberler görmeye devam edeceğiz.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın