Roku kullanıcıları artık TV uzaktan kumandasıyla Shopify satıcılarından ürün satın alabilir

Roku, kullanıcılara donanım şirketi olan TV’leri aracılığıyla Shopify satıcılarından ürün satın alma olanağı sağlamak için Shopify ile ortaklık kuruyor ilan edildi Salı.

İzleyiciler, TV uzaktan kumandasını kullanarak bir Shopify satıcısı için bir Roku Eylem Reklamı ile etkileşime geçebilecek. (Bağlam açısından, Roku Eylem Reklamları, kullanıcılara bir metin gönderen, onlardan bir QR kodu taramalarını isteyen veya doğrudan ekranda bir satın alma işlemi yapmalarını isteyen reklamlardır). Kullanıcılar ürünü Roku’nun ödeme platformu olan Roku Pay ile satın alabilirler. İşlem tamamlandıktan sonra satıcı, siparişin onayını e-postayla gönderecektir.

Shopify entegrasyonu, kullanıcıların akış deneyimini kesintiye uğratmadan alışveriş yapmasına yardımcı olmayı amaçlar. Reklamlar ayrıca Shopify reklamverenlerinin daha fazla müşteri verisi ve satın alma eğilimleri hakkında bilgi edinmesine olanak tanır.

rent a car 34

Roku’da reklam inovasyonu kıdemli direktörü Peter Hamilton yaptığı açıklamada, “Tüccarlar için bir Shopify satın alma deneyimini televizyona taşımak sektörde bir ilk ve bunun gibi yenilik fırsatları tam olarak Roku’ya gelmemin nedeni,” dedi. “Roku, TV reklamcılığına erişimi demokratikleştiriyor ve şimdi Shopify satıcıları için dönüşüm hunisini kapatıyoruz. Bu, Roku’nun açılıştan satın alma işleminin tamamlanmasına kadar yayıncının yolculuğu boyunca reklamcıları kaçırılmaması gereken benzersiz platform konumuna harika bir örnek.”

Üç marka — erkek giyim markası True Classic; sağlık şirketi Olly ve oyun tabanlı bağlantılı kürekçi Ergatta, ilk ortaklar olarak anlaştı.

2021’de Roku’da başlattı Shopify satıcıları için TV akışlı reklam kampanyaları oluşturmalarına, satın almalarına ve ölçmelerine olanak tanıyan bir pazarlama uygulaması. O sırada şirket, bunun Shopify App Store’da bulunan ilk TV akış uygulaması olduğunu söyledi.

Duyuru, Roku’dan iki ay sonra geliyor yeni reklam ürünleri ortaya çıktı 2023 IAB NewFronts sunumunda, bir markanın mesajıyla eşleşen ve reklamlarını gerçek zamanlı olarak yerleştiren AI yetenek aramaları dahil.

Ayrı ayrı, Roku onun vurdu ilk canlı spor anlaşması geçen ay, elektrikli yarış arabaları için motor sporları şampiyonası serisi olan Formula E’nin ABD medya ortağı oldu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın