Roblox, topluluğunu 17+ kullanıcı için olgun deneyimler oluşturmaya davet ediyor

rent a car 34

roblox genç kullanıcılarının yaşlandığının farkında ve onlarla birlikte büyümek için elinden geleni yapıyor.

Bir zamanlar küçük çocuklarla eşanlamlı olan platform, ilan edildi Salı günü, içerik oluşturucuların 17 yaş ve üstü kullanıcılar için tasarlanmış yetişkinlere uygun içerik oluşturmasına olanak tanıyacağını açıkladı. Bu deneyimleri oluşturmak veya keyfini çıkarmak için, Roblox kullanıcılarının bir yaş doğrulama süreci bu bir devlet kimliği ve canlı bir selfie gerektirir.

Tanımayanlar için Roblox, bir sosyal ağ ile bir oyun arasında alışılmadık bir alanı kaplar ve milyonlarca günlük kullanıcısına, kullanıcı tarafından oluşturulan oyun dünyaları ve çevrimiçi sosyal alanlardan oluşan şeker renkli bir smorgasbord sunar.

Artık bu renkli dünyalar, 17 yaş ve üstü kullanıcılara daha yoğun şiddet, romantizm, kaba mizah, kumar tasvirleri ve hatta her şeyi yutmak için biraz sanal içki içeren deneyimler sunabilecek. Buna karşılık, 13+ kategorisi yalnızca “orta” şiddete ve “hafif” gerçekçi kana izin verir, romantik temalara veya alkole izin vermez.

Roblox’un 17 yaş üstü grubu, en hızlı büyüyen gruptur ve bu grup, geçen yıl günlük aktif kullanıcılarının yaklaşık %40’ını oluşturdu. Platformun uygulama mağazası benzeri arayüzünü oyunlar ve diğer deneyimlerle dolduran Roblox yaratıcılarının çoğu 17 yaşında ve daha büyük.

Roblox Baş Ürün Sorumlusu Manuel Bronstein, TechCrunch’a “Temaları, grafikleri ve onlar için çok çekici olabilecek şeyleri keşfedebileceklerinden emin olmak istiyoruz” dedi.

Bronstein, platformun nelere izin verilip verilmediğine ilişkin kurallarına atıfta bulunarak, içerik oluşturucuların yeni olgunlaşan temaları güvenle keşfetmeleri için ilham alacağını umuyor. Değişiklikler, kullanıcı tarafından oluşturulan atıcılar ve korku oyunları gibi, genellikle Roblox ile ilişkili olmayan içerik türlerinde yeni büyümeye yol açabilir.

Bronstein, 17’den fazla içeriğin eklenmesini platform için “doğal bir evrim” olarak nitelendirdi. Devam eden bu değişim, tümü Roblox’u yaşlandıkça genç kullanıcıları için ilginç ve alakalı tutmak için tasarlanmış bir dizi ürün değişikliğini içeriyor.

Roblox, olgunlaştıkça bir şeyleri karıştırmaktan veya potansiyel olarak kimliğini sulandırmaktan korkmuyor. Son yıllarda, platform giderek daha çok olan bir yaklaşımı tercih etti. daha gelişmiş grafikler, daha derin geliştirici araçları, gerçekçi avatarlarve çoğunlukla pikselli banliyö ortamlarında zıplayan çok sayıda bloklu, Lego görünümlü adamı içeren temel deneyimine sesli sohbet gibi özellikler.

“Bu bir platform olma oyunu, değil mi?” Bronstein TechCrunch’a söyledi. “Topluluklara bir araç verirsek, aslına uygunluğumuzu geliştirirsek, işlemeyi geliştirirsek, fiziği geliştirirsek – insanlar ne inşa edecek?”

Fortnite yapımcısı Epic Games ile birlikte Roblox, meta veri deposunu oluştur — tamamı özelleştirilebilir bir avatarla gezinilebilen oyunlar, pop-up etkinlikler, canlı şovlar ve dijital ürünlerle dolu birbirine bağlı çevrimiçi sosyal merkezler ağı.

Roblox içerik oluşturucuları, 17+ yaş grubu için içerik oluşturmaya hemen başlayabilir ve yaşı doğrulanmış ve uygun olan kullanıcılar, bu deneyimlerin önümüzdeki birkaç hafta içinde ortaya çıktığını görecek.

“… Amacımız, bu araçları topluluğa vermek, böylece bizi gerçekten şaşırtabilir ve memnun edebilirler. Ve bunu topluluğa açtığımızda ne olacağını görmek için heyecanlıyız, ne ile geri dönecekler? dedi Bronstein. “Seninle ben pek çok şey hakkında beyin fırtınası yapabiliriz ama daha önce düşünmediğimiz 10.000 şey daha göreceğiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın