Ripple’ın XRP davası ‘düzenleyici netlik ihtiyacının altını çiziyor’

Geçen hafta, kripto topluluğu bir ABD federal mahkeme davası Ripple’ın XRP jetonunu yöneten yasa dışı menkul kıymet satışları değil, yalnızca bazı durumlarda.

Birçoğu kararı kutlasa da, bu kripto için gerçek bir kazanç değil.

Davaya başkanlık eden Yargıç Analisa Torres, SEC’in Ripple’ın XRP tokeninin kurumsal satışına ilişkin önergesini onayladı; bu, kripto para biriminin kurumsal satışlar için kullanıldığında bir menkul kıymet olduğu anlamına geliyor. Ancak Torres, diğer koşulların yanı sıra SEC’in XRP’nin programatik satışıyla ilgili önergesini reddetti, bu da XRP’nin halka satıldığında bir menkul kıymet olmadığına karar verdiği anlamına geliyor.

rent a car 34

British Blockchain üyesi Benjamin Cole, “SEC lehine özet kararı, Ripple Labs lehine özet kararın yanına dizmek, sanki iki ayrı hukuk memuru farklı bölümleri yazmış ve yargıç bunları asla uzlaştırmamış gibi” dedi. Dernek ve Fordham Üniversitesi’nin Gabelli İşletme Okulu’nda profesör, TechCrunch+’a söyledi. “Eğer bu bir öğrenci tarafından teslim edilen bir ödev olsaydı, içsel tutarsızlıklar ve yanıltıcı sonuçlar için notu tekrar tekrar kırardım.”

“[The ruling] Bracewell LLP’nin ortağı David Shargel, “Farklı katılımcı ve işlem türleri arasında düzenleyici netliğe ve tutarlı standartlara duyulan ihtiyacın altını çiziyor” dedi. “Ayrım, kripto para birimi satış ve dağıtımını çevreleyen yasallıklar ve düzenleyici çerçeveler hakkındaki soruları artırmaya devam edecek.”

Ve gerçekten de kafa karıştırıcı: Bir bağlamda menkul kıymet, diğerinde değil, yani SEC’in duruşunu destekliyor ama aynı zamanda ona karşı çıkıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın