Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yeni yasama yılına yeni anayasa çağrısı yaptı! Detaylar ve açıklamalar! Güncel

Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yeni yasama yılına yeni anayasa çağrısı yaptı! Açıklamalar ve açıklamalar! Güncel, başvuru sitemizde Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yeni yasama yılına yeni anayasa çağrısı yaptı! Açıklamalar ve açıklamalar! ile alakalı araştırma yaptık. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama senesinin başlangıç merasiminde konuşma yaparak, tüm partileri, tüm milletvekillerini ve bunun yanı sıra da toplumun her kesimini yeni anayasa çağrısına katılmaveyavet etti. Erdoğan’ın yeni yasama senesinin başlangıç merasiminde yapmış olduğu konuşmanın ayrıntı kısmı haberimizin devamında sizlerle birlikte….

Erdoğan, yeni yasama yılına giriş yaparken, kürsüye çıkarak konuşma yaptı!

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclis’te (TBMM) yeni yasama yılı başlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yasama yılı kapsamı içinde, kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Erdoğan, toplumun her kesimine saygı ve hürmetlerini sunduktan sonra,

TBMM’nin ilk başkanı olan ve bunun yanı sıra da milli iradenin ilk kurucusu olan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak  konuşmasına başladı.

Türkiye’nin büyümesi ve bunun yanı sıra da güçlenmesi için emek sarf eden herkese teşekkürlerini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumun her kesimini yeni anayasa çağrısına katılmaveyavet etti.

Erdoğan, yeni anayasa yılı ile alakalı konuşma yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa yılı başlangıç konuşmanda şu ifadeleri kullandı;

TBMM’nin 8. Dönem 2. Yasama Yılı’nın özellikle ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum diyerek, konuşmana başlayan Erdoğan,  14 ve 28 Mayıs seçimlerinde iradelerini sandığa özgürce yansıtarak demokrasinin gücüne güç katan vatandaşları teşekkür etti. 28. Dönem milletvekillerini yapmış olduğu konuşmasında tekrar tebrik ederek, Vatan topraklarının müdafaası, devletin bekası uğrunda can veren şehitlerimizi yad ederek, şehitlerimize rahmet diledi.

Anayasanın başarısının her siyasi partinin ve bunun yanı sıra toplumsal kesimin her bireyin kendini içinde bulması gerektiği ve sahipleneceği kapsayıcı bir metin olmasıyla orantılı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, devletin ve milletin ortak geçmişini ve geleceğini kuşatmayan anayasa hiçbir ülkeye fayda getirmeyeceğini açıkladı. Bu nedenle de herkesi yapıcı bir anlayışla ve bunun yanı sıra da yeni anayasa çağrısına katılmaveyavet etti.

Yorum yapın