Radisson Otel Grubu, Antalya’ya iki yeni otelle girerek dinlence olanaklarını genişletiyor

Radisson Otel Grubu, Antalya’ya iki yeni otelle girerek dinlence olanaklarını genişletiyorBöylece Grup, Türkiye’deki varlığını faaliyette ve imal aşamasında olan 45’in üzerinde otele yükseltti. Radisson Blu Hotel, Kaş ve Radisson Hotel Antalya, Türkiye’nin Akdeniz kıyılarındaki biri olan turizm destinasyonlarından kabul edilen Antalya’daki ilk iki Radisson Otel Grubu oteli olma özelliği taşıyor.

Mavi sularıyla Turkuaz Sahil olarak malum Antalya, 600 km’lik kumsal şeridi, zamanı yerleri ve Kleopatra, Konyaaltı, Lara, Kaputaş ve Patara şeklinde dünyaca ünlü plajlarıyla her yıl milyonlarca gezgin çeken bir bölge. Antalya’nın popüler bir kumsal beldesi olan Kaş ise bozulmamış ekosistemi, antik kalıntıları, kumsal restoranları ve begonvillerle kaplı Osmanlı tarzı balkonlu evleriyle Türkiye’nin önde gelen tüplü dalış destinasyonlarından biri.


Radisson Blu Hotel, Kaş Kaş Yarımadasının tepeleri arasında yer alacak, otelde toplam 50 oda ve suit bulunacak ve otel misafirlerine bazı suitlerde özel havuz imkanı sunacak Otelde ayrıca, yerel Türk mutfağı sunan restoran ve teras, lobi bar ve lounge, aleni yüzme havuzu ve spa yer alacak. Radisson Blu Hotel, Kaş, ortak alanlarda Akdeniz mimarisinden ilham alan pastel renklerde bir sahil stiline ve otelin geri kalanında ise Radisson Blu özelliklerine imza atan rafine İskandinav tasarımına haiz olacak. Otel 2023 yılının Nisan ayında açılacak.

Antalya Havalimanı’na yakın konumuyla Radisson Hotel Antalya, hem iş aynı zamanda tatil amaçlı seyahat edenlere hitap edecek. Radisson Hotel, Antalya’da 158 oda, dört köşe süit, Café Bistro ve Rooftop restoranın yanı sıra kapalı ve aleni yüzme havuzu, spa ve fitness merkezİ yer alacak. Otel ayrıca, ulusal ve uluslararası konferanslar için 1.450 m2’den büyük toplantı ve etkinlik alanı sunacak. Otelin 2024 senesinde kapılarını açması hedefleniyor.


Radisson Otel Grubu Afrika ve Türkiye Geliştirme Başkanı Ramsay Rankoussi şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye, bu sene bölgede büyüyen önder bir pazar oldu. Bugüne kadar 10’un üstünde yeni imza anlaşması yaptik. Radisson Blu Hotel, Kaş ve Radisson Hotel Antalya ile varlığımızı daha da büyütmekten gurur duyuyoruz. Atılan bu yeni imzalar ile Türkiye’de, faaliyette ve yapim aşamasında olan otellerle beraber 45’İn üzerİnde otele ulaştık. Bu bizi, gelecek yıl için taahhüt ettiğimiz 50 otel hedefimize bir adım daha yaklaştıracak. Resort olanakları, Radisson Otel Grubu için mühim bir büyüme önceliğidİr ve ülke genelinde bu yeni lokasyonların tanıtımıyla olanaklarımızı çeşitlendirmekten sevinç duyuyoruz.“


Her iki projenin de yatırımcısı İnkaş İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adına Sayın Mesut Karakaş ise şu ifadeleri kullandı: ” Türkiye’nin en cazip gezinsel yerlerinden olan Antalya ve Kaş, güvenilir, aile dostu destinasyonlar olarak kabul ediliyor. Radisson Otel Grubu’yla çalışmaktan dolayi büyük bir coşku ve memnunİyet duyuyoruz Grupla beraber imzaladığımız bu iki yeni projeyle bölgeye ve Antalya pazarına olan talebin daha da artmasını bekliyoruz.”

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın