Planeteer yeni tohum öncesi ve tohum aşaması iklim fonunu başlattı

rent a car 34

Sophie Purdom, Remora, WeaveGrid, Amogy, Sinai ve Patch’e yaptığı yatırımlarla deneyimli bir erken aşama iklim yatırımcısıdır. Bugün açıkladı Gezegen Sermayesi, iklim değişikliği ile ilgili zorluklar üzerinde çalışmak isteyen girişimlere odaklanıyor. Firma, fonun ne kadar büyük olacağı konusunda yorum yapmayacak, ancak bu yılın Mart ayında ilk kapanışını yaptığını öne sürüyor ve fondan aktif olarak yatırım yaptığını iddia ediyor.

Purdom, Planeteer’ı kurmadan önce kendisini yeni iklim ekonomisine güç veren stratejik bir araştırma ve içerik platformu olarak tanımlayan Climate Tech VC’yi (CTVC) kurdu. Platform, binlerce iklim teknolojisi şirketine yatırılan 100 milyar doları aşkın risk sermayesini takip etti. 50.000’den fazla aboneye sahip bir hedef kitleye sahip olan CTVC, iklim teknolojisi konusunda lider endüstri kaynağı olarak anılıyor ve sektör düzeyinde ve şirket düzeyinde büyüme konusunda benzersiz görünürlüğe sahip.

“İklim teknolojisinin eski kurucuları, araştırmacıları ve amansız savunucuları olarak Planeteer’ı maksimum teşvik uyumluluğu ile kurucuların hizmetinde var olmak için inşa ettik. Purdom bir basın açıklamasında, iklim kurucularının sahnede lider yatırımcıların özel tercihleri ​​arasında seçim yapmak zorunda kalmamaları veya yatırımcılarının iklim anlayışının derinliği konusunda ödün vermeleri gerekmediğini söyledi.

Planeteer, Ön Tohum ve Tohum aşamasında lider yatırımcı olarak kurucularla ortaktır. Planeteer, donanım ve yazılım genelinde küresel olarak yatırım yapıyor ve karbon yönetimi, endüstriyel dekarbonizasyon, yapılı çevre, iklim zekası ve sigorta ve sürdürülebilir tarım gibi iklimden etkilenen gelişmekte olan sektörlerde B2B işletmelerini tercih ediyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın