Oppo Reno 8 serisi Avrupa devletlerinde satışa çıkıyor

Oppo Reno 8 serisi Avrupa devletlerinde satışa çıkıyorOppo, daha ilkin Çin ve Hindistan için resmi duyurusu yapılmış olan Reno 8 serisini Avrupa ve Britanya’ya getiriyor.

Reno 8 Pro, amiral gemisi telefonlara yakın özellikleri ve fiyatlandırması ile bu serinin en üstünde yer ediniyor ve 599 pound yurt dışı satış fiyatına haiz. Telefonun ana özelliklerinden biri, Oppo’nun oldukça düşük ışıkta daha iyi yüksek çözünürlüğünde olan video çekimi sağladığını söylediği, firmanın kendi geliştirdiği Marisilicon X yapay sinir ağı işlemcisinin, diğer bir deyişle NPU’sunun dahil edilmesidir.

Pro modelinden sonra, daha küçük ekranı ve farklı işlemcisi ile Reno 8 geliyor. Reno 8 Light ise daha düşük IP suya ve toza dayanıklılık derecesine ve düşürülmüş süratli şarja haiz en temel model niteliğini taşıyor.

Reno 8 Pro, Oppo’nun Marisilicon X işlemciyi de içeren amiral gemisi Find X5 serisinin hemen altında yer alıyor. Oppo, bu NPU’nun tipik olarak 4K video kaydına izin verecek kadar parlak olmayan oldukca düşük fer koşullarında bu çözünürlükte çekim imkanı sağladığını söylüyor. Ayrıca derinlik efekti ekleme ve gürültü azaltma işleminin reel zamanlı olarak gerçekleşmesinin gerektiği düşük ışıkta daha iyi portre modu videosuna olanak tanır.

Reno 8 serisi üyelerinin başlıca özellikleri

Ayrıca 8 Pro modeli 120Hz yenileme hızına haiz 6,7 inç OLED ekran, 80W hızlı kablolu şarj ve IP54 şeklinde orta düzeyde toz ve sıçrama direnci derecesi yer alıyor. 8 GB RAM’e sahip telefon MediaTek Dimensity 8100 yonga seti ile çalışıyor ve 256 GB depolama alanı yer ediniyor. Kablosuz şarj özelliği ise bulunmuyor.

Reno 8 ise 6.43 inç, 90 Hz yenileme süratli ekran, MediaTek Dimensity 1300 işlemci benzer biçimde özelliklerle Pro modelinin hemen peşinden geliyor. Bu cihaz Marisilicon NPU’ya haiz değil, ancak 50 megapiksel ana kamera ve 32 megapiksel selfie kamera dahil olmak suretiyle 8 Pro ile aynı kamera özelliklerinin çoğunu sunuyor. Reno 8 Lite ise Snapdragon 695 yonga seti, daha yavaş seviyede 30W kablolu şarj ve sıvı sıçramalarına karşı dayanıklılığı işaret eden IPX4 derecesi benzer biçimde özellikleri barındırıyor.

Oppo Reno 8 serisi 1 Eylül’de Avrupa ve Britanya’da satışa çıkacak. Reno 8 için 419 pound, 8 Lite için de 319 pound fiyat etiketleri belirlendi. Bu arada Oppo’nun Finlandiyalı telekom devi Nokia ile yaşamış olduğu patent kavgası sebebiyle Almanya’daki Oppo satışları durdurulmuştu. Bu nedenle yeni seri Almanya’da satışta olmayacak.

Reno 8 serisinin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair net bir malumat henüz bulunmuyor. Ancak Reno 7 modelinin şimdilerde piyasaya çıktığını dikkate alırsak, Reno 8’in bu senenin sonlarına doğru veya büyük ihtimalle gelecek senenin başlarında gelmesini bekleyebiliriz.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın