OpenAI, öğretmenlerin eğitim için ChatGPT kullanmasını istiyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


Sadece bu değil programlama, gazetecilik Ve içerik denetimi OpenAI’nin çığır açan büyük dil modelleri (LLM) GPT-3, GPT-3.5 ve GPT-4’ü kullanarak devrim yaratmaya çalıştığını.

Şirket bugün “” başlıklı yeni bir blog yazısı yayınladı.Yapay Zeka ile ÖğretimÇeşitli ülkelerden altı eğitimcinin, çoğunlukla üniversite düzeyinde olan ancak biri lisede ders veren ve sınıflarında ChatGPT kullanan altı eğitimcinin örneklerini özetliyor.

Şirket, “Eğitimcilerin öğrencilerin öğrenmesini hızlandırmak için ChatGPT’yi nasıl kullandıklarına dair birkaç hikayeyi ve eğitimcilerin aracı kullanmaya başlamalarına yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşıyoruz” diye yazıyor.

Eğitimciler halihazırda sınıflarında ChatGPT’yi nasıl kullanıyor?

Örnekler arasında, bir eğitimcinin ChatGPT’yi bir tür eğitimsel rol oyuncusu olarak kullanması, tartışma rakibi veya işe alım sorumlusu rolünü üstlenmesi ve öğrencileri bir diyaloga dahil etmesi; ikinci dil olarak İngilizce öğrencileri için çeviri yardımı için ChatGPT kullanan başka bir öğretmene; bir başkası da öğrencilerinin ürettiği bilgilerin doğruluğunu kontrol etmesini sağlıyor.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Şirket ayrıca, AI etkileyicisi ve Wharton Okulu profesörü Ethan Mollick ile eşi ve profesör arkadaşı Lilach Mollick tarafından geliştirilen ve öğretmenlere ders planlamasında yardımcı olan ve hatta varsayılan ChatGPT’yi öğrenciler için bir “Yapay Zeka eğitmenine” dönüştüren örnek yönlendirmeleri de içeriyor.

VentureBeat yazarı tarafından X’te (eski adıyla Twitter) OpenAI’nin kendisinin ve karısının istemlerini kullanması için Ethan Mollick’e ödeme yapıp yapmadığı sorulduğunda olumsuz yanıt verdi: “Hayır. OpenAI’den token kredileri de dahil olmak üzere hiçbir şekilde para veya tazminat almadım” ve ekliyor: “Bu durumda, daha önce yayınladığımız yönlendirmeleri ve materyalleri kullandılar.”

Dersler öğrenildi?

Elbette, teknolojiyle ilgili birçok konuda olduğu gibi sınıfta üretken yapay zeka konusu da tartışmalarla dolu, özellikle de öğrencilerin bunu işin kolayına kaçma aracı olarak kullanması veya yazmak gibi kendi ders ödevlerini yapmaktan kaçınması açısından. denemeler.

Aslına bakılırsa dünya çapında birçok okul, bölge ve eğitim bölümü var. zaten yasaklandı New York City Devlet Okulu sistemi olmasına rağmen uygulamayı internet ağı engelleme listelerine ekledi Mayıs ayında bir dönüş yaptı ve öğretmenlerin ChatGPT’yi uygun gördükleri şekilde kullanmalarına izin verecek şekilde taşındı.

OpenAI bu yılın başlarında bir “AI Metin SınıflandırıcıBu, eğitimciler de dahil olmak üzere herkesin metni kopyalayıp yapıştırmasına ve metnin yapay zeka tarafından yazılıp yazılmadığını belirlemesine olanak tanıyacak şekilde tasarlandı, ancak daha sonra sona erdi “düşük doğruluk oranı” nedeniyle geçen ay.

Sınırlamalar kabul edildi

Bugün OpenAI, Metin Sınıflandırıcıyla ilgili sorunları yeni bir sürümde detaylandırdı. Eğitimci SSS (sık sorulan sorular), bu, tanıtım amaçlı blog gönderisinden çok daha sağlam ve muhtemelen okullar için daha da faydalıdır.

“Eğitimciler, öğrencilerin yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği kendilerine aitmiş gibi sunmalarına nasıl tepki verebilir?” sorusuna şu yanıtı veriyor: “Bazıları (OpenAI dahil) yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği tespit etme iddiasında olan araçlar yayınlamış olsa da bunların hiçbirisi henüz yayınlanmadı. AI tarafından oluşturulan ve insan tarafından oluşturulan içerik arasında güvenilir bir şekilde ayrım yaptığı kanıtlanmıştır” ve “OpenAI olarak biz, AI tarafından oluşturulan bir içerik algılayıcıyı eğitmeye çalıştığımızda, bunun Shakespeare ve Bağımsızlık Bildirgesi gibi insanlar tarafından yazılan metinleri AI olarak etiketlediğini gördük. oluşturuldu.”

Buna ek olarak OpenAI şunu itiraf ediyor: “Ayrıca, İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenmiş veya öğrenmekte olan öğrencileri ve yazıları özellikle kalıplaşmış veya özlü olan öğrencileri orantısız bir şekilde etkileyebileceğine dair belirtiler de vardı.”

Ayrıca şirketin belirttiği gibi, “bu araçlar yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği doğru bir şekilde tanımlayabilseler bile (ki bunu henüz yapamıyorlar), öğrenciler tespit edilmekten kaçınmak için küçük düzenlemeler yapabilir.”

‘Döngüdeki insan’

Bunun yerine OpenAI, bazı öğretmenlerin öğrencilerden eleştirel düşünme becerilerini göstermenin bir yolu olarak ChatGPT ile yaptıkları konuşmaları göstermelerini istemeye başladığını belirtiyor.

Ayrıca OpenAI, “ChatGPT’nin öğretmenlerle birlikte öğrencilere geri bildirim sağlamak için yararlı bir araç olabileceği” gerçeğini destekleyen araştırmalar olduğunu söylese de, bu spesifik araştırmayla bağlantı kurmuyor ve “tavsiye edilmez ve Kullanımımıza aykırıdır” diyor. ‘Döngüde insan’ olmadan, değerlendirme kararı amaçları için modellere güvenmeye yönelik politikalar.”

Başka bir deyişle, bir öğretmenin görevlerinin çoğunu ChatGPT’ye devretmesi fikri henüz ufukta görünmüyor ya da muhtemelen öngörülebilir gelecekte, öğrenciler ve onların dersleri için de aynı şey geçerli.

Yine de şirket, ChatGPT’nin, kalemler, defterler, bilgisayarlar ve kürelerden oluşan tanıdık sınıf manzaralarına katılarak, eğitim denkleminin her iki tarafı için de öğretmenler ve öğrenciler için yararlı yeni bir araç olabileceği fikrini açıkça teşvik etmek istiyor.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın