OneTrust, 4,5 milyar dolarlık aşağı yönlü değerlemeyle 150 milyon dolar daha getirdi

rent a car 34

OneTrust 2016 yılında kurulduğundan bu yana kile bazında para topluyor ve 200 milyon $ Seri A Temmuz 2019’da, Şubat 2020’de 210 milyon dolarlık B Serisi ve 300 milyon $ Seri C Aralık 2020’de. Bu turlar art arda 1,3 milyar dolar, 2,7 milyar dolar ve 5,1 milyar dolar değerlemelerle geldi. Son tur 2020’de geldi ve bunlar, şatafatlı değerlemelerle büyük çekler dağıtmaya geldiğinde farklı zamanlardı.

Bugün şirket, son yıllarda değerlemelerin nasıl kırpıldığı göz önüne alındığında mütevazı görünen şirket için 4,5 milyar dolarlık bir değerleme, yarım milyar tıraş ve saç kesimi üzerinden 150 milyon dolar topladığını duyurdu. Şirkete göre bugünkü 150 milyon dolarlık yatırım, toplam tutarı 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Bugünkü tur, mevcut bir yatırımcı olan Sands Capital’in katılımıyla Al Gore’un eski başkan yardımcısı olan Generation Investment Management tarafından yönetildi. OneTrust CEO’su Kabir Barday, şirketin son turundan bu yana yürüttüğünü söylüyor. TechCrunch’a verdiği demeçte, “Generation Investment Management gibi köklü bir şirketin, ARR’mizi ikiye katlayarak 400 milyon $’a çıkararak ve serbest nakit akışı kilometre taşlarımıza ulaşarak kanıtlandığı gibi vizyonumuza, iş stratejimize ve yürütme yeteneğimize inanmasından heyecan duyuyoruz” dedi.

Adından da anlaşılacağı gibi OneTrust, şirketlerin müşterilerine, iş ortaklarına ve tedarikçilerine uyumluluk, gizlilik ve yönetişim söz konusu olduğunda güvenilebileceklerini garanti etmelerine yardımcı olur. OneTrust Başkanı Alan Dabbiere, TechCrunch’a “Şirketlerin kendilerine güvenilebilmesini ve gizlilik, güven ve riskle ilgili tüm yasalara uymalarını sağlamalarına yardımcı oluyoruz” dedi. şirketin Seri C zamanında.

2020’deki son görüşme sırasında şirketin 1500 çalışanı vardı. Bugün 2100’e çıktı. 2020’de 7500 müşterisi vardı. Bugün 14.000’den fazla var. Şirket, 2016 yılında eski AirWatch çalışanları tarafından kuruldu. VMware o şirketi satın aldı 1.5 milyar dolara 2014 yılında

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın