Önce kurşunladı, sonra boğazını kesti

Önce kurşunladı, sonra boğazını kestiİlçeye bağlı Ayvalı köyünde olup biten vakada iddiaya nazaran daha önce husumetli olduğu İbrahim Akyürek’i (26) köy çıkışındaki otobüs durağında kabul eden Dilaver A. (56) önce kurşun yağdırdı, hemen sonra sığındığı evin bahçesinde İbrahim Akyürek’in boğazını kesti. Haber verilmesi üzerine vaka yerine sıhhat ve jandarma ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinde İbrahim Akyürek’in yaşamını kaybettiği belirlendi. Husumetlisini katleden Dilaver A. Da olay yerine gelen jandarma ekiplerine suç aletleri ile beraber teslim oldu. Jandarma ekipleri cinayetin işlendiği ev etrafında ve köyde geniş güvenlik önlemleri alırken ölen İbrahim Akyürek’in yakınları sinir krizi geçirdi.

Olayın kendi evinde işlendiğini söyleyen Yaşar Akyürek, “İbrahim Akyürek Ürgüp’e gitmek için araç beklerken, kızın babası burada ateş ediyor. Yaralanan İbrahim Akyürek kaçarak benim eve sığınmaya çalışıyor. Benim evin bahçesinde yere yığılınca burada da boğazını keserek öldürmüş” dedi.
Olayın işlendiği köye gelen Ürgüp Kaymakam Vekili Olgun Önen de açıklamasında köylülere sağduyu çağrısında bulunmuş oldu. Öner açıklamasında, “Bugün Ürgüp Ayvalık köyümüzde saat 11.10 sıralarında köyde yaşayan iki aile arasında olup biten bir olay sonrası maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Biz köyde her türlü emniyet tedbirini aldık. Şu an aileler arasında devam eden bir sıkıntı yok. Savcılarımız olay yerinde incelemelerini yaptılar. Vuran şahıs şu an gözetim altında. Bundan sonraki süreçte bu köydeki huzurun devam etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bütün vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz. Yaşanan fena bir olaydı. Bundan sondaki süreçte bu olayı sürdürmemek. Devletimiz ve adli makamlarımız ile kolluk kuvvetlerimiz şu an için burada gerekli tedbirleri aldılar. Zanlı olayda kullandığı aletler ile birlikte kendisi vaka yerinde teslim oldu” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesinin peşinden İbrahim Akyürek’in cenazesi Ürgüp Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın