Omeat, ekili et yetiştirme ortamına güçlü teknoloji yaklaşımıyla gizlilikten çıkıyor

rent a car 34

Son zamanlarda gıda teknolojisi endüstrisine dikkat ediyorsanız, geçen hafta hem Good Meat hem de Upside Foods çevresinde çok fazla hareket gördünüz. ABD Tarım Bakanlığı onayının alınması ilgili ekili tavuk ürünlerini ABD’de ticari olarak satmak

omlet. litre başına dolar.

Ali Khademhosseini tarafından dört yıl önce kurulan şirket, Terasaki Biyomedikal İnovasyon Enstitüsü’nde geliştirildi. Omeat’i başlatmadan önce Khademhosseini, MIT’de okuduktan sonra tıbbi uygulamalar için insan dokuları yetiştiriyordu. Hayvansal tarım uygulamaları hakkında daha fazla şey öğrendikçe, odak noktasını işlenmiş et yetiştirmek için ölçeklenebilir bir yöntem geliştirmeye kaydırdı.

CEO Khademhosseini TechCrunch’a verdiği demeçte, Omeat’in “herhangi bir etin geleneksel yaklaşımdan çok daha sürdürülebilir ve insancıl bir şekilde yetiştirilmesini sağlayan” patent bekleyen bir teknolojik yaklaşımı var.

İşlemin, ekili etin yüksek maliyetinin büyük bir itici gücü olan büyüme ortamı yapmak için inek plazmasından insanca çıkarılan rejeneratif faktörleri kullandığını ve neden bazı şirketler kendilerininkini yapmayı tercih ediyor?.

Khademhosseini, ineklerden plazma toplamanın haftalık olarak yapıldığını ve insanların plazma bağışlamasına benzer olduğunu söyledi. Ve sadece herhangi bir inekten değil, Omeat, UC Davis’te Kristina Horback ile işbirliği içinde tasarlanan Kaliforniya’daki rejeneratif çiftliğinde otlayan serbest dolaşan sürü ineklerinden özel olarak büyüme ortamı sağlıyor.

Daha sonra büyüme ortamına dönüştürülür ve bu tür ortamlar daha sonra sığır eti, domuz eti, tavuk veya balık da dahil olmak üzere her türlü eti yetiştirmek için kullanılabilir. Omlet sığır eti ile başlıyor.

Şirket, S2G Ventures, Google Ventures, Bold Capital Partners, Tyson Ventures, Rethink Food, Trailhead Capital ve Cavallo Ventures dahil olmak üzere yatırımcılardan 2022’de 40 milyon $ A Serisi sermaye topladıktan sonra şu anda bir pilot tesis kuruyor ve ekibini ticari hazırlığa doğru genişletiyor. .

Omeat, mevcut tesis kapasitesini 200 litrelik biyoreaktörlere ölçeklendirdi ve pilot tesis, biyoreaktörleri 2.000 litre ve 10.000 litreye ölçeklendirme yeteneğine sahip olacak; geleneksel sığır eti.

Khademhosseini, “Haftalık plazma sağlayan bir inek, yılda birçok inek kadar et üretebilir,” dedi. “Vizyonumuz, bunu ekonomik olarak o kadar uygulanabilir hale getirmek ki, mevcut gıda tedarik dünyasından pek çok insanı, karı artırmak ve şu anda var olan çok ince marjları ele almak için bizimle ortak olmaya gerçekten teşvik edeceğiz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın