O soruya bomba yanıt: "Ben erkek olmayı…"

Aile Arasında oynadığı rolle hafızalara kazınan Ayta Sözeri hem açıklamaları hem de paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen isimler arasında yer alıyor.

Sözeri, son olarak Saba Tümer’in Youtube’da yayınlanan programına katıldı. Ünlü isim programda hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

AYTA3

“BU KARARI VEREMİYORSUN BÖYLE DOĞUYORSUN”

Sözeri, kendisiyle ilgili şunları anlattı:

“Benim yaşadığım zamanlarda insanların hiç hoş bakmayacağı cinsiyet kimliğine sahipsin. Üniversite 2’den sonra evden ayrıldım. Ama onun için kendini bir garantiye almak istiyorsun.O zaman nereden bilecektim doktor olsam çalıştırmayacaklarını. Şu an çok şey değişti. Şu anda birçok trans çalışıyor. 20’li yaşlarda ameliyat oldum. Hormon tedavisi var. Bu kararı veremiyorsun böyle doğuyorsun. “

AYTA333

Sözeri, “Hülya Avşar programında bana bir soru sordu, ‘Hayatta en çok ne olmak isterdin’ dedi. Erkek olmak isterdim dedim. Erkek egemen olan doğuştan sana verilen erkeklik rütbeni söküyorsun kimse bunu isteyerek hayatından sökebilir mi. Çünkü öyle doğuyorsun yanlış bir bedenin içinde yanlış bir ruh’la doğuyorsun. Ruh’u değiştiremem ama bedenimi değiştirebilirim. Benim zamanımda çok zordu. Ben eşcinsel değilim. Transseksüellim… Herkesin sana olmaz diye empoze ettiği toplumda…. Etimi ve kemiği mi değiştirecektim. Etin kemiğin bir anlamı olmadığını anladım ve sonra karar verdim” dedi.

Vitrin

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hastalığını ilk kez anlattı! 'Ölümü bekledim'Hastalığını ilk kez anlattı! ‘Ölümü bekledim’
Son hali şaşırttı! Bakın kime benzetildi  Son hali şaşırttı! Bakın kime benzetildi
Gündüz kuşağını sert eleştirdi: 'Öpüşmenin olmadığı ekranlarda...'Gündüz kuşağını sert eleştirdi: ‘Öpüşmenin olmadığı ekranlarda…’

O soruya bomba yanıt: "Ben erkek olmayı…"

Yorum yapın