NPR, yanıltıcı ‘hükümet tarafından finanse edilen medya’ etiketi nedeniyle Twitter’dan ayrıldı

NPR artık birincil dahil 52 Twitter hesabını güncellemeyecek @NEPAL RUPİSİ 9 milyona yakın takipçisi bulunan handle. Bu hesaplar, NPR’nin aşağıdaki gibi konuya özel yayınlarını içerir: NPR Siyasetigibi bireysel radyo programlarının yanı sıra Hafta Sonu Sürümü.

Geçen hafta Twitter bir “devlete bağlı medya”NPR’nin hesabında, RT’yi ifade ettiği gibi, kar amacı gütmeyen Amerikan haberlerini temsil eden etiket, Rusya’nın devlet destekli sözcüsü bu, Kremlin’in konuşma noktalarını daha geniş dünyaya itiyor. Ancak ABD hükümetinin NPR üzerinde herhangi bir editoryal kontrolü yok ve haber kuruluşu yalnızca hakkında bilgi aldı. bütçesinin %1’i 2020’de federal fondan. NPR’nin hesabındaki etiket “hükümet tarafından finanse edilen medya” olarak değiştirildi, ancak NPR temsilcileri belirtilmiş bu açıklamanın hala yanıltıcı olduğunu.

NPR CEO’su John Lansing, “Bu noktada Twitter’da karar verme sürecine olan inancımı kaybettim” dedi. bir NPR muhabirine söyledi. “Twitter’a yeniden güvenilip güvenilemeyeceğini anlamak için biraz zamana ihtiyacım var.”

Twitter’a göre, “devlet tarafından finanse edilen” etiketi, hükümetten herhangi bir “bir kısmını veya tamamını” finanse eden ve “yazı içeriği üzerinde hükümetin farklı derecelerde müdahalesi olabilecek” herhangi bir haber kaynağı için geçerlidir. Twitter ayrıca bu etiketi şuraya atadı: BBC.

Twitter’ın sahibi Elon Musk, The New York Times gibi ana akım medya kuruluşlarını hedef alarak hesabı soydu – ardından 55 milyon insan – doğrulanmış onay işaretinin. Twitter Blue’ya abone olmayan tüm doğrulanmış hesapların, onay işaretlerini kaybetmek 20 Nisan’a kadar (gecikmeli Nisan1), ancak sosyal platform, New York Times’ın rozetini bir an önce kaldırmak için ekstra özen gösterdi. Bu, kullanıcıların ana haber kaynağının kimliğine bürünmesini çok kolaylaştırır ve ayrıca bu hesabın gerçek olup olmadığı konusunda kafa karışıklığına yol açabilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın