Nilüfer’de çocuklar tırmanış sporuyla tanışıyorNilüfer Belediyesi’nin Bademli Rotaract Kulübü iş birliğiyle düzenlemiş olduğu tırmanış etkinliği, Nilüfer’in kırsal mahallelerindeki oldukça sayıda çocuğa, değişik bir deneyim yaşatıyor.

“Benim sporum, benim yeteneğim” sloganıyla Görükle Spor Parkı’nda bulunan tırmanma duvarında düzenlenen etkinliğe katılan Nilüferli çocuklar, yeni bir sporu tanırken, kabiliyetlerini de keşfediyor.

9 Eylül’e kadar her defasında değişik bir mahalleden evlatların katılımı ile devam edecek olan etkinliğin ilk konukları, Yolçatı Şehit Coşkun Çalı Ortaokulu öğrencileri oldu. Üç saat devam eden etkinlikte çocuklar ilk olarak, Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tırmanış antrenörü Emrah Oğuz’dan, temel öğrenim aldı. Etkinliğe katılan 22 öğrenci, sonrasında kendileri için hazırlanan parkurlarda zirveye ulaşmak için ter döktü. 15 ve 18 metre yüksekliğindeki duvarlarda farklı güçlük derecelerine gore hazırlanan rotalarda, top-rap tırmanış meydana getiren çocuklar, farklı bir deneyim yaşadı.

Adrenalin dolu etkinlikte zirveye doğru tırmanan evlatları dikkatle izleyen Başkan Turgay Erdem, mücadelelerinden ötürü çocukları kutladı.

Nilüfer’de her yaştan insanı sanatın ve sporun değişik branşlarıyla buluşturduklarını vurgulayan Başkan Turgay Erdem, bu etkinlikle de kırsaldaki küçüklere değişik bir tecrübe yaşatmaktan saadet duyduklarını söyledi. Etkinliğin ilk olarak Yolçatı Mahallesi ile başladığını belirten Başkan Turgay Erdem, 24-26-29-31 Ağustos ile 2-5-7-9 Eylül tarihlerinde de başka mahallelerdeki evlatların da bu heyecanı yaşayacağını ifade etti.

Turgay Erdem, etkinliğin sonunda Armağan Gür ve beraberindekilerle birlikte “Benim Sporum, Benim Yeteneğim” etkinliğine katılan çocuklara katılım sertifikası verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın