Nasdaq, finansal hizmetler yazılım şirketi Adenza’yı Thoma Bravo’dan 10.5 milyar dolara satın alacak

rent a car 34

Nasdaq bugün satın almak için 10.5 milyar dolar dağıttığını açıkladı. Adanafinansal hizmetler piyasası için risk yönetimi ve ilgili düzenleyici yazılımlar geliştiren bir şirkettir.

Şirket, nakit ve hisse senedinin eşit bir karışımını oluşturan megabucks anlaşmasının Nasdaq’ın hizmet verilebilir adreslenebilir pazarını (SAM) 34 milyar dolara çıkaracağını söyledi. basın bülteni bugün olduğundan 10 milyar dolar daha fazla.

Adenza, Thoma Bravo’nun son birkaç yılda yaptığı iki satın almayla ortaya çıktı. Özel sermaye santrali tersledi 2020’de AxiomSL ve ardından Calypso Technology gelecek yılönce iki şirketin birleşmesi 2021’in sonlarında yeni bir marka altında.

Londra ve New York’ta ikili genel merkeze sahip olduğunu iddia eden Adenza, bankalara, sigorta şirketlerine, aracı kurumlara ve benzeri finansal hizmet şirketlerine veri yönetiminden raporlamaya kadar her şeyi kapsayan uçtan uca bir platformla hizmet veriyor. kurulum veya bulut.

ABD’de üç ve Avrupa’da yedi borsa işleten Nasdaq, kanatları altındaki Adenza ile düzenleyici teknoloji, uyumluluk ve risk yönetimi genelinde “finansal kurumlara kapsamlı destek” sağlamak için daha iyi konumlanacağını söyledi.

Nasdaq başkanı ve CEO’su Adena Friedman yaptığı açıklamada, “Bu, Nasdaq’ın küresel finansal sistemin kalbindeki konumunu güçlendiren lider bir yazılım şirketini satın almak için olağanüstü bir fırsat” dedi. “Adenza’nın satın alınması, finans kurumlarının tarihin en karmaşık piyasa dinamiklerinden bazılarında gezindiği bir dönemde, piyasa altyapısı, düzenleme ve risk yönetimi uzmanlığına sahip iki birinci sınıf franchise’ı bir araya getiriyor. Hızla gelişen küresel düzenlemelerden altyapıyı modernize etmeye yönelik hızla artan baskılara kadar, müşterilerimiz bu zorlu ortamda kendilerini destekleyecek donanıma sahip güvenilir ortaklar arıyor.”

Nasdaq, anlaşmayı önümüzdeki dokuz ay içinde tamamlamayı beklediğini söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın