Mersin Termik Santrali İş Başvuru Formu ve İşçi Alımı 2023

Mersin Termik Santrali İş Başvurusu ve İşçi Alımı Güncel, başvuru sitemizde Mersin Termik Santrali İş Başvurusu ve İşçi Alımı ile alakalı başvuru ayrıntılarını bir araya getirdik..

Mersin Termik Santrali iş başvurusu ve personel, işçi alımı ile ilgili bilgiler. Mersin Termik Santrali iş başvuru formunu doldurarak Mersin Akkuyu Termiş Santraline online iş başvurusu uygulayabilirsiniz.

  • Mersin Termik Santrali Hakkında Bilgi
  • Mersin Termik Santrali İş Başvurusu
  • Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu 2023

Mersin Termik Santrali Hakkında Bilgi

Mersin Akkuyu bölgesinde inşa edilmekte olan bir nükleer güç santralidir. Mersin’de gerçekleştirilmekte olan bu proje Mersin başta olmak üzere ülkemiz için de büyük bir önem taşımaktadır. Mersin Termik Santrali Türkiye’de bulunan ilk nükleer enerji santrali olma özelliği taşımaktadır. Gerçekleştirilecek olan bu tesis için iki ülke içinde bir anlaşma gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında bir Rus kamu şirketine proje teslim edilmiştir. Bedelsiz olacak biçimde teslim edilmiş olan bu proje kendi bünyesinde bulacağı finansal kaynaklar ile gerçekleştirilecektir.

Proje halen sürdürmektedir. Bittiğinde ülkemiz için büyük bir şans olacaktır. Ünitelerin her birinin devreye girmesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti 15 sene boyunca satın alacaktır. Fatih Dönmez aracılığıyla belirtilmiş olan projenin bitiş tarihi 2023 senesi olarak söylenmiştir. Mersin Termik Santrali toplamda 4 ayrı üniteden buluşmaktedir. Bu ünitelerin her bir tanesi 1200 MWe üretim kapasitesine sahiptir. Toplamda ise dört ünite 4800 MWe üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Mersin Akkuyu Termik Santralinin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra ülkemiz enerji durumu bundan pozitif olarak etkilenecektir. 2023 senesinde projenin bitmesinin üzerinden 8 yıl sonra etkileri pozitif olarak görülecektir. Ülkemizin enerji tüketiminin %5.5 lik bir miktarının karşılanacağı öngörülmektedir. Alım garanti süresi dolduğunda %4, tahmini olarak ekonomik yaşam sonucu olan 2082 senesinde ise %1.8 lik bir dilimini karşılayacağı kanısına varılmaktadır.

Termik santralin arazi ayrıntılarına bakılırsa santral deniz kıyısında bulunmaktadır. 200 metrelik dağlar ile çevredeki bölgelerden ayrılmaktadır. 4.5 kilometrelik bir yol ile  D – 400 yoluna bağlanmaktadır. Bu projenin ilk kez düşüncesi 1970 senelerına kadar dayanmaktadır. Yapılan fizibilite ve uygunluk çalışmaları neticesinde Akkuyu bölgesinin santral için uygunluğu tespit edilmiştir. Bu duruma neden olan etkenler içinde arazi koşullarının bunun yanında bölgedeki deprem riski, nüfusun yoğun olup olmaması, en yüksek miktarda olan taşkının ise 6 metre sınırını geçmemiş olması santralin kuruluşu için uygun görülmesinde temel belirleyici etkenler olmuştur. Santral çalışmaları 1970 senesinde fikir olarak gerçekleşmesinden sonra zaman içinde lisansı alınmış ve hali hazırda inşaatı sürdürmektedir.

Mersin Termik Santrali İş Başvurusu

Mersin Termik Santrali iş başvurusu için buraya tıklayınız. Mersin Termik Santrali insan kaynakları sayfası üzerinde açılan iş başvuru formunu doldurarak online iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ya da sayfa üzerinde bulunan e-posta adreslerine cv ve özgeçmiş detaylarınızi gönderebilirsiniz.

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu 2023

akkuyu nükleer santrali iş başvurusu 2023 senesinde da sürdürmektedir. Üst bölümde verdiğimiz link üzerinden bi hayli hızlı iş başvurusu uygulayabilirsiniz.

Mersin Termik Santrali İletişim Bilgileri

Mersin Termik Santrali Adres Bilgisi: İsmet İnönü Bulvarı, Kültür Mahallesi, Nakkaş Ap. Blok-A No. 134, Mersin
Mersin Termik Santrali Telefon Numarası: +90 324 232 22 34
Mersin Termik Santrali Web Sitesi: http://www.akkuyu.com/iletisim

783

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın