Mustafa Uslu başkaldırı etti

Mustafa Uslu başkaldırı ettiBozkırın Tezenesi lakabıyla tanınan Neşet Ertaş’ın yaşamı anlatan’Garip Bülbül Neşet Ertaş’ filmi, ailenin ‘kişilik haklarını ihlal etmiş olduğu’ sebebi öne sürülerek açtığı dava sonrası sansürlendi. 23 Aralık’ta gösterime girmesi planlanan film ve fragmanların yayından kaldırılmasının peşinden neye uğradığını şaşıran imalatçı Mustafa Uslu, 2. Sayfa programında içini döktü.

“10 milyon lira vermeye hazırdık”

5 yılda çekilen film için 65 milyon lira harcadığını söyleyen Mustafa Uslu, “Filmimiz seyredilmeden yasaklandı bu bizi üzer. Defalarca aileyle görüştük bireyin ölümüyle benlik hakları biter, miras olarak kalmaz buna rağmen defalarca görüştük. Maddi ve tinsel anlaşmaya razıydık ama olmadı. Projede ancak birinin olmasını istemedikleri için anlaşamadık ekonomik konuda anlaşmıştık, 10 milyon vermeye hazırdık. Kitabın yazarı Erol Parlak’ı istemediler” dedi.

Filmine uygulanan sansürden ötürü oldukca üzgün olduğunu söyleyen Mustafa Uslu, sözlerinin devamında “Ben Yüksek Mahkemeye güvendiğim için bu parayı gözden çıkartarak film yaptım. İçim, kalbim acıyor. Filmimin peşini bırakmadım. Eşim ve çocuklarımın desteğini gördüm. Çocuklarımın babalık zamanlarından çalarak günde 18-20 saat çalıştım. Mahkeme salonundan çıkarken arkamda zafer çığlıkları atıldı. Çok gücüme gitti. Hayatımın en muhteşem filmini yaptım. Sanki kürtajla çocuğumu öldürdüler.” ifadelerini kullandı.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın