muharrem ince hoş geldin güle güle

muharrem ince hoş geldin güle güle bilgi90’dan bulabilirsiniz

Muharrem İnce'den 'Hoşgeldiniz, güle güle' açıklaması: Art niyetli değildi

Muharrem İnce’den ‘Hoşgeldiniz, güle güle’ açıklaması

Muharrem İnce'den 'Hoşgeldiniz, güle güle' açıklaması

Muharrem İnce’den “Hoşgeldiniz, güle güle” açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100’de Ece Üner ile Ana Haber’de Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100’de Ece Üner’in konuğu oldu.

Muharrem İnce, CHP lideri ve Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi hakkında konuştu. İnce; Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında kullandığı ‘hoşgeldiniz, güle güle’ ifadeleri hakkında; “Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salih” diye konuştu.

İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İntikam almak bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.

Seçim güvenliğini konuştuk. Ben adayken sandıkların boş bırakıldığını söylemiştim. İnşallah böyle bir şey olmaz dedim. Türkiye’deki tüm sandıkları biz koruruz dersek doğru bir şey söylememiş olurum. Oran verdi. Şu ana kadar sağlıklı olduğu konusunda. Ben de örgütlerde görev yapan siyaset adamı olarak görüşlerimi paylaştım. 200 bine yakın sandığa sahip çıkalım diye uzun uzun konuştuk.

“BANA NAMUSLU ADAMLARIN OYU LAZIM”

(İttifak’a davet) Tek bir kelime konuşulmadı. Menfaat ve ilke ittifakları kurulur. Menfaatte başka ilkede başka şeyler olur. İlkelerimiz çok net, çıkışta da söyledim. Asla ve asla Atatürk’ü tartıştırmayacağız. Kırmızı çizgimizdir. Kimse Dersim katliamcısı diyemez, iki ayyaş diyemez. Tartışmıyoruz kimseyle. Kaçak FETÖ’cü İnce’ye oy vermem diyor. Sanki senden oy istedim. Meclis’i bombalayan adamın oyunu istemiyorum. Bana namuslu adamların oyu lazım. Çok net ve basit.

ERDOĞAN’IN MARJİNALLERİYLE BENİM MARJİNALLERİM BİR DEĞİL”

Oy alacağız diye tarikatlara göz kırpmayacağım. Laik, bilimsel eğitim vazgeçilmezimizdir. Parasız eğitimden vazgeçmeyeceğiz. Senin teröristin benim teröristim olmaz. Bana saldırıyorlar. Kaçak ne kadar terörist varsa saldırıyorlar. Doğru yoldayım. Ben Köroğlu gibi dövüşeceğim. Döne döne, vuruşa vuruşa. Bunlar bana güç veriyor. Korkmuyorum. İlkeli durduğumu biliyorum. Türkiye’yi marjinallere teslim etmemeliyiz. Hizbullahçılara PKK’lılara teslim edilmemelidir. Marjinallerin elinden kurtarılmalıdır. Erdoğan’ın marjinalleriyle benim marjinallerim bir değil.

“BEN MİLLETLE İTTİFAKTAN YANAYIM”

21 yıllık hedefinin hiçbirini tutturamamış bir Erdoğan var, yorgun bir Erdoğan var, ortak aklı yitirmiş bir Erdoğan var. Parayla çadır satan Kızılay başkanını bile görevden alamayan bir Erdoğan var. Erdoğan bu ülkeyi yönetmemeli. Ama Erdoğan gitsin derken de doğru işler yapalım. 10 benzemezi masanın üstüne oturtmayalım. Uyarmaya çalışıyorum. Ben milletle ittifaktan yanayım. Derdim bu.

İŞİNİ BİLEN İNSANLARLA GÖREV YAPIYORUM”

Bunların hepsini söyledim. Muharrem İnce’nin memleket sevgisinin üstünde makam koltuk değildir. Ben bu ülkenin televizyonlarında meydanlarında bu kafayla giderse 10 lira olacak dediğimde bana güldüler. Bu ülkenin en büyük sorunu iki tane. Bir, su problemi, iki deprem yine kapıda. 10 yıl içinde de enerji krizi. Ben bu ülkede bilime inanmış, kafa yoran, uzman ekiplerle çalışan…Ben falcılarla konuşmuyorum, kadrom bunlar. Ben bu insanlarla çalışıyorum. Bu yüzden bu öngörülerim tutuyor. İşini bilen insanlarla görev yapıyorum.

“DEVLETE OLAN GÜVENİ YENİDEN KURMALIYIZ”

Devlete olan güveni yeniden kurmalıyız. Benim çocuğum sınava girdiğinde ÖSYM soruları çaldırmaz diyecek. Bir iş adamı TÜİK enflasyonuna doğrudur diyecek. Emekli, merkez bankası enflasyon açıkladığında doğrudur diyecek. Devleti önce parti devleti yaptılar, sonra şahsım devleti oldu. Türkiye’nin buradan çıkması lazım.

“BERBERİMİZE GÖSTERDİĞİMİZ ÖZENİ ÇOCUKLARIMIZIN ÖĞRETMENLERİNE GÖSTERMELİYİZ”

Hukuk devleti yapmalıyız. Yargımız adalet dağıtmalı. Tarafsız bir yargı düzeni kurmalıyız. Liyakati esas almalıyız. Uluslararası saygınlık olmalı. Hep dosyalarla çıktım. Ucuz et yemek ucuz süt içirmek istiyorsak tarımı gözden geçirmeliyiz. Bu çocukları iyi eğitmek istiyorsak, laik bilimsel eğitim, okulları yeniden gözden geçirmeliyiz. Lise eğitimimiz bitmiştir. Berberimize gösterdiğimiz özeni çocuklarımızın öğretmenlerine göstermiyoruz ne yazık ki…

Yazı kaynağı : www.birgun.netrent a car 34

Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesi sona erdi: Hoş geldiniz, güle güle…

Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesi sona erdi: Hoş geldiniz, güle güle...

ANKARA – CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı aday Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Memleket Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İnce Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinin önünde karşıladı.

Saat 17.00’da başlayan ve yaklaşık bir saat süren görüşmede, Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve Özgür Özel eşlik etti. 

Görüşme öncesi bir kişi Memleket Partisi Genel Merkezi önünde, “Sn. İnce oyları bölmeyin çekilin” pankartı açtı.

100 bin imzayı toplayan ve adaylığı netleşen Muharrem İnce’ye dönük “adaylıktan çekilmesi yönünde” çağrılar yapılırken gerçekleşen görüşmenin ardından iki liderler ortak açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU: HALİL İBRAHİM SOFRASINI BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Sayın genel başkan lütfedip çağrımızı kabul ettiği için teşekkür ederim. Başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’nin pek çok sorununu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili hangi çözümleri ürettiğimizi de karşılıklı ilettik. Deprem bölgesiyle ilgili bir kanun teklifi hazırlıyoruz. O konuda Sayın Genel Başkan’a ayrıntılı bilgi verdim. İşin özeti Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz, beraber olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların çok ötesinde. Ben ne kadar duyarlıysam Sayın İnce de o kadar duyarlı. Bizi kabul ettiği için yürekten teşekkür ederim” dedi.

İNCE: DÖNE DÖNE VURUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşan İnce ise, CHP liderine ziyareti için teşekkür ettikten sonra “Ayağınıza sağlık. Hoş geldiniz, güle güle” dedi. 

İnce şunları kaydetti: “İttifaklar olmalıdır siyasette. Fakat bu ittifaklar menfaat ittifakları olmamalıdır. İlke ittifakları olmalıdır. Bizim ilkelerimiz çok nettir. Biz Atatürk’ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. PKK’sına, IŞİD’ine, FETÖ’süne, Hizbullahına… Kadın hakları konusunda asla geri adım atmayız. Sığınmacıların gönderilmesi konusunda kararlıyız. İlkelerimizden asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Bu Erdoğan gitmelidir, bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir, bilime hukuka inanmamaktadır, beş dakika daha ülkeyi yönetmemelidir. Görüşlerimizi açık şekilde ifade ediyoruz.”  

“Erdoğan’ı göndermek derken adaylıktan çekilecek misiniz” sorusuna İnce “Hayır öyle bir şey demedim. Biz döne döne Köroğlu gibi savaşıyoruz. PKK’lılar kaçak FETÖ’cüler ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” ifadeleriyle yanıt verdi.

Yazı kaynağı : www.gazeteduvar.com.tr

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Hoş geldiniz, güle güle!

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na: Hoş geldiniz, güle güle!

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti. 

Kılıçdaroğlu, sofrayı büyütmek istediklerini söyledi. Yaşanan sorunların Türkiye’nin sorunları olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. En büyük arzularımızdan biri bu. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların ötesinde Türkiye’nin sorunları. Bizi kabul ettiği için tekrar Sayın Genel Başkan’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

Muharrem İnce ise, ittifaklar hakkında dikkati çeken mesajlar verdi. Menfaat ittifaklarına karşı olduklarını belirten İnce şunları söyledi: 

“Bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır fakat ittifaklar menfaat ittifakları olmamalıdır. İlke ittifakları olmalıdır. İlkelerimiz çok nettir. Atatürk’ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. Aklınıza kim geliyorsa. Kadın hakları konusunda çok kararlıyız. Asla geri adım atmayız. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz.”

İNCE: ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİM

7’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı olan Kılıçdaroğlu, İnce’nin adaylıktan çekilmesini istiyordu. İnce, gazetecilerin adaylıkla ilgili sorusuna, “Adaylıktan çekileceğim demedim” karşılığını verdi. 

“HOŞ GELDİNİZ, GÜLE GÜLE!”

İnce’nin ayrıca Kılıçdaroğlu’nu uğurlama şekli dikkati çekti. CHP liderinin “Hoşça kalın” sözleri üzerine İnce, “Ayağınıza sağlık. Hoş geldiniz, güle güle” cevabını verdi. 

Yazı kaynağı : www.haber7.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler