Modüler uygulama oluşturma platformu Builder.ai, 250 milyon dolarlık D Serisi fon sağladı

Sadece son zamanlarda bildirdik Buildier.ai vardı imzalı Microsoft ile stratejik bir işbirliği ve açıklanmayan bir yatırım. Builder’ın “Natasha” yapay zekası kısa süre içinde Teams kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Ancak, başlangıç ​​​​olağanüstü bir şey üzerinde görünüyor.

Şimdi, Katar Yatırım Otoritesi (QIA) tarafından yönetilen 250 milyon dolarlık bir D Serisi finansman duyurusu yapıldı. D Serisi turu, Iconiq Capital, Jungle Ventures & Insight Partners gibi ek mevcut ve yeni yatırımcıların katılımını içeriyordu.

Bu, Builder.ai’nin şu anda toplamda 450 milyon doların üzerinde para topladığı ve 2,3 kat gelir artışı iddia ettiği anlamına geliyor.

Şirket, artık kodsuz/düşük kodlu alana özgü “uzman yüklü beyaz kanvas sistemler” yerine, insanların kendi platformunda uygulamalar oluşturmasına izin vermek için insan konuşmasını kullanmaya odaklanacağını söylüyor.

Şirketin şu anda Birleşik Krallık, ABD, BAE, Singapur ve Fransa’da ofisleri bulunmaktadır.

Kurucu ve CEO Sachin Dev Duggal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yazılım kavramının değiştiği, tarihte inanılmaz bir döneme giriyoruz; yıllarca raf ömrü olan bir şeyden, sonunda bir konuşmanın raf ömrüne sahip olacak şeye ve yaratılanın hacmi yalnızca katlanarak büyüyecek.

“Builder.ai’nin yenilikçi teknolojisinin ve kanıtlanmış yaklaşımının şirketi önemli bir büyüme geleceği için konumlandırdığından eminiz. Bu yatırım, QIA’nın küresel ekonominin geleceğini şekillendiren yenilikçi şirketleri destekleme stratejisiyle uyumludur” diye ekledi QIA Avrupa CIO’su Ahmed Ali Al-Hammadi.

2016’da kurulan Builder.ai, hem küçük hem de büyük işletmelere modüler bir tarzda bir web veya yerel mobil uygulama oluşturma yeteneği sunar. JP Morgan & Chase, Etisalat BAE ve diğer teknoloji ve finansal kuruluşlarla ortaklıkları bulunmaktadır. 2023 Fast Company En Yenilikçi Şirketler listesinde yer aldı ve 2022 Europas “Scale Up of the Year” ödülünün sahibi oldu.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın