Matrix Partners, yeni Hindistan fonunu 525 milyon dolara çıkardı

Matrix Partners India, mevcut fonu için hedef büyüklüğü 525 milyon dolara çıkardı. daha önce açıklanan 450 milyon dolardanGüney Asya pazarındaki yeni yatırım girişimleri için yarım milyar doları aşan bir yatırım yapma niyetinde olan, gelişmekte olan bir girişim sermayesi fonları listesine katılıyor.

Portföyünde Razorpay ve Ofbusiness’in yer aldığı Hintli firma, Hindistan için dördüncü olan yeni fonu için 518 milyon dolar topladı ve bir SEC dosyasında 7 milyon dolar daha artırmayı hedeflediğini açıkladı.

Firmanın yeni fonu, çok sayıda başka yatırımcının yeni sermaye topladığı bir zamanda geldi ve neredeyse tamamı çok daha hızlı bir şekilde. Salı günü bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Sekoya Hindistan ve Güneydoğu Asya Geçen yıl 2.85 milyar dolarlık bir fon açıkladı, son üç yılda en az üç fon topladıktan sonra. 2020’de 275 milyon dolarlık bir fonu kapatan Lightspeed Venture Partners, geçen yıl 500 milyon dolarlık yeni bir fonu açıkladı. Accel, Elevation Capital ve Nexus Venture Partners da son bir yılda büyük yeni Hindistan fonlarını açıkladı.

Matrix Partners India, hala kayda değer bir girişim fonu. Hindistan’ın 102 unicorn girişiminden 10’u Matrix Partners India’nın portföyü arasında yer alıyor. Veri içgörü platformu Venture Intelligence’a göre, karşılaştırmalı olarak, Elevation Partners 12’sine yatırımcı, Accel 21’ine yatırım yaptı ve Sequoia 31 ile lider durumda.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın