Microsoft, yeni başlayanlar için 350.000 $’a kadar kredi veren Pegasus programını başlattı

3d duvar kağıdı

Microsoft, kuruculara Azure kredileri de dahil olmak üzere ücretsiz kaynaklar sağlayan kendi kendine hizmet platformu olan Startup Founders Hub’ı Pegasus Programı adlı yeni bir kuluçka programıyla genişletiyor.

Genel Müdür Hans Yang’a göre Pegasus, “bir pazar ihtiyacını karşılayan” ürünlere sahip girişimleri seçecek ve onlara Azure, GitHub ve LinkedIn kredilerinde artı danışmanlardan destek almanın yanı sıra “en iyi Microsoft teknolojisine erişim” sağlayacak. de Microsoft Başlangıçlar için.

TechCrunch’a e-posta yoluyla konuşan Yang, “Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında, Microsoft’un Yeni Başlayanlar için Pegasus Programı’nın bugünkü lansmanı daha zamanında olamazdı,” dedi. “Sermaye kısıtlamalı bir ortamda, yeni başlayanların ilgi ve gelir artışı göstermesi gerekiyor. Kurumsal şirketlere satış yapan girişimler, uzun satış döngüleri, karmaşık yasal gereklilikler ve ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik için yüksek taleplerle karşı karşıyadır. Aynı zamanda kurumsal şirketler, kesintilerin yaklaşmakta olduğunu biliyor, ancak zorlu gereksinimlerini karşılayabilecek yeni girişimlerle çalışmak istiyor.”

Pegasus, Microsoft’un Founders Hub’ında hâlihazırda aktif olan startup’lara ve Microsoft Bulut üzerinde oluşturulmuş müşteriye dönük ürünlere sahip iki yıllık bir programdır. Yang, gelir çekişi, yerinde bir satış ekibi ve “kanıtlanmış” bir pazara açılma modeli dahil olmak üzere temel gereksinimlerden birinin ürün-pazar uyumuna erken sahip olmak olduğunu vurguladı.

Yang, “Bu bize, pazarda kurumsal müşterilere ulaşmaya hazır olduklarının sinyalini veriyor” diye ekledi. “Sektör odaklı uzmanlarımız, potansiyel Pegasus girişimlerini değerlendirirken, çözümlerinin bu sektörler için mevcut sektör zorluklarını da çözdüğünden emin oluyor. Bu, işletmelere kısa vadeli bir yatırım getirisi elde etmek için yatırım yapabilecekleri ilgili çözümler sunmamızı sağlıyor.”

Pegasus’a seçilen tüm girişimlere, satış fırsatları yaratmak ve danışmanlık yapmak için dikey bir müşteri adayı atanır. Ayrıca, pazara girmelerine yardımcı olmaktan ve “anlaşmalar oluşturmak ve geliştirmek için en iyi kaynaklara sahip olmalarını sağlamaktan” sorumlu olan bir başarı yöneticisine sahip olurlar.

Son olarak Pegasus şirketleri, teknik başarılarını desteklemek ve Azure’un yapay zeka tekliflerine “tercih edilen” erişimi kolaylaştırmak için özel bir bulut çözümü mimarı alıyor. Bu mimarlar, Pegasus içinde tek bir irtibat noktası görevi görerek startup’ların Microsoft müşterileriyle iletişim kurmasına ve uyumluluk ve güvenlik kontrollerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Yang, Pegasus’un doğası gereği Azure teknolojisiyle oluşturulan girişimleri desteklese de, programın şirketleri veya ortakları belirli bir buluta kilitlemediğini belirtti. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladıkları sürece, Google Cloud ve Amazon Web Services gibi güvenilir şirketler de dahil olmak üzere birden çok bulutu kullanabilirler.

“Program, gerçekten kurumsal müşterilerin ihtiyaçları tarafından yönlendiriliyor ve müşterilerimizin çoğu, birden fazla Microsoft Çözümler birlikte, onların ihtiyaçlarına odaklanıyoruz,” dedi Yang.

Microsoft Kurucular Merkezi

Pegasus programının kolaylaştırıldığı ve düzenlendiği Microsoft’un Kurucular Merkezi platformu.

Pegasus’a katılabilecek girişim sayısında bir sınırlama yok ancak Yang, sağlık, yapay zeka, perakende ve siber güvenlik gibi sektörlerdeki girişimlere özel önem verileceğini söylüyor. Şu anda özellikle sıcak bir pazar olan üretken AI için büyük bir coşku ifade etti.

Yang, “Yapay zeka çağı şekillenirken, kurumsal şirketler, bu yolculukta onlara yardımcı olabilecek girişimler için muazzam bir fırsat sunan üretken yapay zekayı benimsemenin yollarını arıyor” dedi. “Genel olarak, hizmet ettikleri sektör ne olursa olsun her yeni girişimin, üretken yapay zekayı ürün yol haritasına nasıl dahil edeceklerini keşfetmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Özel önizlemede Microsoft, Pegasus’un ortalama anlaşma büyüklüğü 300.000 doları aşan 100’den fazla girişimi desteklediğini iddia ediyor. Toplamda, bu girişimlere teknoloji kredilerinde 35 milyon doların üzerinde taahhütte bulundu.

“Pegasus programını, eşleştirme sürecini iyileştirmek, işletmeler arası girişimlerle günlük olarak çalışmak için pilot uygulama yapıyoruz … yenilikçi çözümlere özel ihtiyaç duyan kurumsal müşterileri belirlemek ve onları bu ihtiyaca hitap edebilecek girişimlerle bağlantı kurmak için dedi Yang. “Ürünlerini ve pazara giriş planlarını kurumsal kullanıma hazırlamalarına yardımcı oluyoruz, ardından bunları satış ekibimizle birlikte pazara ve doğrudan kurumsal alıcılara götürüyoruz. Pegasus girişimlerinin ortalama 350.000 $’lık anlaşma büyüklüğü ve 1.300’den fazla fırsattan oluşan aktif bir boru hattı görmesi ile sonuçlar umut verici oldu.”

Pegasus, Microsoft’un devam eden çeşitli erken ve geç aşama başlangıç ​​çabalarını tamamlar. ortaklıklar önümüzdeki beş yıl içinde Afrika’daki 10.000 şirketi desteklemek için risk sermayedarları ve hızlandırıcılarla. Teknoloji devi ayrıca, erken aşamadaki yazılım satıcılarının uygulama oluşturmasına ve yayınlamasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir program olan ISV Başarı Programı’nı da yürütüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın