Microsoft, Bing Chat’i kuruluşa getiriyor

rent a car 34

Microsoft’un yapay zeka destekli sohbet robotu deneyimi olan Bing Chat, kurumsal boyuta doğru ilerliyor.

Microsoft, yıllık Inspire konferansında, Bing Chat’in iş odaklı veri gizliliği ve yönetim denetimlerine sahip bir sürümü olan Bing Chat Enterprise’ı tanıttı. Bing Chat Enterprise ile sohbet verileri kaydedilmez, Microsoft bir müşterinin çalışanını veya iş verilerini görüntüleyemez ve müşteri verileri, temel yapay zeka modellerini eğitmek için kullanılmaz.

Microsoft’un baş iletişim sorumlusu Frank X. Shaw bir blog yazısında, “Kuruluşlarını güçlü yeni yapay zeka araçlarıyla güçlendirmekten heyecan duyan ancak şirketlerinin verilerinin korunmayacağından endişe duyan birçok kurumsal müşteriden haber aldık.” TechCrunch ile paylaşıldı. “[Using Bing Chat Enterprise,] giren ve çıkan her şey korunur ve ticari müşterilere daha iyi yanıtlara, daha yüksek verimliliğe ve yaratıcı olmanın yeni yollarına erişim sağlar.”

Shaw’a göre, Bing Chat gibi sohbet robotları söz konusu olduğunda şirketler, modelleri kullanıcı verileri konusunda eğiten geliştiricilerle sonuçlanan gizli verilerle ilgili endişelerini dile getirdiler. Son zamanlarda, elma sınırlı dahil olmak üzere araçların dahili kullanımı OpenAI’nin ChatGPT’si ve Microsoft’a ait GitHub’ın Yardımcı PilotuSamsung, Walmart, Verizon, Bank of America, JPMorgan ve diğerlerini takip ediyor.

göre bir anket Cyberhaven’dan, çalışanların %6,5 kadarı şirket verilerini ChatGPT’ye yapıştırırken, %3,1’i hassas verileri kopyalayıp sohbet robotuna yapıştırdı.

Veri denetimlerinin yanı sıra, bugünden itibaren önizlemede sunulan Bing Chat Enterprise, Bing Chat’e işlevsel olarak benzer; sorguları metinle olduğu kadar grafikler, çizelgeler ve resimlerle de yanıtlar. Örneğin, bir çalışan Bing Chat Enterprise’dan yeni bir ürün için mesajlaşma oluşturmasını veya bir ürünü bir rakiple karşılaştırmasını isteyebilir ve istemde ürün özellikleri ve fiyatlandırma gibi hassas verileri dahil edebilir.

Bing Sohbet Kurumsal

Görsel Kaynakları: Microsoft

Yakında, Görsel Arama adlı yakında çıkacak bir özellik aracılığıyla Bing Chat Enterprise, yüklenen resimlerle ilgili soruları yanıtlayabilecek ve ilgili içerik için web’de arama yapabilecek. Görsel Arama bugün mobilde ve web’de Bing Chat’te kullanıma sunuldu.

Microsoft’un tüketici pazarlama müdürü Yusuf Mehd ve modern iş ve iş uygulamalarından sorumlu CVP’si Jared Spataro, bir blog gönderisinde Görsel Arama’nın tüm ayrıntılarını açıklıyor:

“Görsel Arama, herkesin resim yüklemesine ve ilgili içerik için web’de arama yapmasına olanak tanır. Bir resim çekin veya başka bir yerde bulduğunuz bir resmi kullanın ve Bing’den size bunu anlatmasını isteyin — Bing bir görüntünün içeriğini anlayabilir, yorumlayabilir ve onunla ilgili soruları yanıtlayabilir.”

Bing Chat Enterprise, Bing Chat’in desteklendiği her yerde kullanılabilir; yani Bing.com/chat, Microsoft Edge kenar çubuğu ve yakında Windows Yardımcı Pilotu, Bing Chat’in Windows’a özgü sürümü. Microsoft 365 E3, E5, Business Standard ve Business Premium’a abone olan müşteriler için ücretsizdir ve gelecekte kullanıcı başına aylık 5 ABD Doları karşılığında bağımsız bir teklif olarak sunulacaktır.

Bing Chat Enterprise, bir çalışan, kuruluşuyla ilişkilendirilmiş Microsoft Hesabı ile Bing’de oturum açtığında otomatik olarak etkinleştirilir.

Bing Chat gibi yapay zeka destekli viral sohbet robotu teknolojilerinden para kazanma baskısı artıyor. ChatGPT bildirildiğine göre Yalnızca Ocak ayında insanların yazılıma verdiği milyonlarca istemi işlemek OpenAI’ye on milyonlarca dolara mal oldu. Bu arada finansal analistler tahmin etmek tarafından desteklenen Bing Chat OpenAI’nin GPT-4 modeliBing’in tüm kullanıcılarına yanıt verebilmek için en az 4 milyar dolarlık altyapıya ihtiyaç duyuyor.

Bing Chat Enterprise’ın lansmanı, Microsoft’a ait GitHub’ın yapay zeka destekli kod tamamlama aracının ayda 19 ABD Doları tutarında kurumsal bir sürümü olan Copilot for Business’ı kullanıma sunmasından birkaç ay sonra gerçekleşti. OpenAI, yeni özelliklere ve iyileştirmelere öncelikli erişim de dahil olmak üzere, temel düzey ChatGPT’ye göre bir dizi avantaj sağlayan ücretli bir hizmet olan ChatGPT Plus’ı piyasaya sürdü.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın