Mehdiliğine inanmayan komşusunu öldürdü

Mehdiliğine inanmayan komşusunu öldürdüEdinilen bilgiye göre, uzun yıllar Almanya’da yaşayan Murat Cura (67), memleketi Çaycuma ilçesine bağlı Kayıkçılar köyünde yaşamaya başladı.

2020 yılının ekim ayında yaşanan olayda, yeniden Cura benzer biçimde Almanya’da yaşayan köylüsü Erdoğan Kösepınar (57) da tatil için köyüne geldi. 27 sene ilkin Almanya’daki bir cami tekkesinde tanıştığı Cura’yı 9 kurşunla öldüren Kösepınar, olayın arkasından jandarma ekiplerini arayarak teslim oldu.

“Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talebiyle yargılanan Kösepınar için 3. Ağır Ceza Mahkemesinde karar duruşması görüldü. Adli Tıp Kurumundan alınan raporda cezai ehliyetinin tam olduğu öğrenilen Kösepınar, “Maktulün şeytanları sürekli beni kesiyordu. O yüzden öldürmek zorunda kaldım” dedi.

Tekkenin şeyhi ölünce mehdiliğini açıklamış

27 sene ilkin Almanya’daki cami tekkesi şeyhinin ölmesiyle diğer müritlere mehdi bulunduğunu söyleyen Kösepınar, öldürmüş olduğu Cura’nın tekkedeki müritleri etkileyerek kendisinin dışlanmasına sebep bulunduğunu öne sürdü. Cumhuriyet Savcısı, mütalaasında sanığın tasarlayarak kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Ancak sanık, öldürdüğü Cura’nın şeytana teslim bulunduğunu ve devamlı kendisiyle uğraştığını iddia ederek mütalaaya itiraz etti.

“Öldürmekten başka çare bırakmadılar”

Cura’nın şeytanları bulunduğunu ve her gün kolunu bacağını kestiğini anlatan Kösepınar, “Benim 35 bin liraya yakın maaşım var. Niye durduk yere öldüreyim? Mecbur kaldığım için öldürmek zorunda kaldım. Bana bir şey yapmadan neden öldüreyim? Öldürmekten başka çare bırakmadılar” dedi.

Sanığa son sözünü soran mahkeme heyeti, tasarlayarak kasten öldürme suçunu durağan görüp, ağırlaştırılmış müebbet cezasına indirim uygulayarak, müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın