Londra merkezli Sturgeon Capital, Orta Asya’da gelişmekte olan girişimleri hedefleyen 35 milyon dolarlık bir fon başlattı

geçen sene haber yapmıştık Dünya Bankası’nın bir üyesi olan International Finance Corporation’dan Orta Asya’yı da kapsayacak olan 225 milyon dolarlık bir VC platformunun lansmanında. Ek olarak, Çoğu VC hızlandırıcısını Kazakistan’ın Almatı kentinden fırlattı. Bu nedenle, çok uzun süredir durgun sular olarak kabul edilen bu bölgelerin, teknoloji endüstrisine ve başlangıç ​​​​ekosistemine katılmaya hevesli yeni bir teknoloji yeteneği dalgası çevrimiçi olarak ortaya çıktıkça artık ayaklarını bulduğu açık. Aslında, son birkaç yılda Endonezya, Nijerya ve Brezilya gibi ülkeleri vuran teknoloji VC yatırım dalgasına benzer bir yol izliyorlar.

Bugün bundan yararlanmak, Mersin Balığı BaşkentiOrta Asya ve Güney Asya’nın (Hindistan hariç) gelişmekte olan pazarlarında erken aşamadaki girişimlere yatırım yapmayı planlayan Londra merkezli bir VC.

Sturgeon’un en son VC fonu Sturgeon Emerging Opportunities II (SEO II), Seri A’ya kadar Seed’e odaklanan 18 yatırım yapan 2020 eski bir fon olan önceki fonu (SEO I) üzerine inşa ederek 35 milyon dolarlık fonunu kullanacak. SEO II FinTech, B2B Software ve Marketplace iş modellerine yatırım yapmaya devam edecektir.

Sturgeon’un Yönetici Ortağı Kiyan Zandiyeh yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sturgeon’un her pazardaki sahadaki varlığı, tüm anlaşma akışını görmemize, etkin bir şekilde durum tespiti yapmamıza ve yatırım sonrası gerçek katma değer desteği sağlamamıza olanak tanıyor.”

Yeni fon hakkında yorum yapan Sturgeon’un ortaklarından Alex Branton şunları ekledi: “SEO II, son zamanlarda çok sayıda karşılaştırılabilir pazarda kanıtlanmış, gelişmekte olan pazarların teknoloji oyun kitabını takip eden dünyanın en az gelişmiş ülkelerinden bazılarının hızlı dijitalleşmesine yatırım yapıyor. on yıl. Sturgeon, istihdam, finansal kapsayıcılık ve cinsiyet olmak üzere üç sütun üzerine inşa edilmiş bir etki stratejisiyle kâr ve etki amaçlı bir yatırımcıdır.”
https://sturgeoncapital.com/category/reports/

Yeni fon, Şubat 2023’te kullanıma sunulduğundan bu yana Shikho (Bangladeshi EdTech) ve Oasis MFI’ye (Orta Asya FinTech) yatırım yaptı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın