Lightspeed, Hint çalışma alanı iç mekan platformu OfficeBanao’yu 6 milyon finansmanla besliyor

Ülkedeki işletmelere bir çalışma alanı iç platformu sunan Hintli bir girişim olan OfficeBanao, Lightspeed liderliğindeki tohum finansmanında 6 milyon dolar topladı.

Hindistan’ın rekabetçi çalışma alanı iç pazarında, geleneksel sağlayıcılar uzun süredir pazara hakim durumda ve müşterilerin istedikleri sonuçları elde etmeleri için genellikle önemli miktarda zaman ve kaynak yatırımı gerektiriyor. Ayrıca, bu yerleşmiş firmaların birçoğu, yalnızca kısmi çözümler sunarak, müşterilerin yeni veya mevcut ofis alanlarını tam olarak tasarlamak için üçüncü taraf yardımı aramasına neden olan, öncelikle büyük şirketleri hedeflemektedir. OfisBanao küçük ve orta ölçekli işletmelerden hırslı yeni kurulan şirketlere ve yerleşik devlere kadar her büyüklükteki işletmeye özel interaktif bir görsel tasarım sürecini içeren kapsamlı, uçtan uca hizmetiyle bu statükoya meydan okuyor.

Gurugram merkezli girişimin platformu, mimarları, yüklenicileri, tasarımcıları, malzeme tedarikçilerini ve hatta ofis mobilyası sağlayıcılarını tek bir çatı altında toplayarak müşteriler için süreci kolaylaştırıyor. Çok çeşitli ticari iç mekanlara hitap eden girişim, 12.200 $’lık mütevazı ofis alanlarından 610.000 $’lık geniş tasarımlara ve ötesine uzanan projeler için tasarım, tedarik ve yürütmenin tüm aşamalarını kapsıyor.

Ayrıca OfficeBanao, çalışma alanlarının iç tasarım sürecini ilerletmek için daha yeni teknolojiler kullanıyor. Platform, tasarım gereksinimlerinin yerine getirilmesini hızlandırarak ve operasyonları kolaylaştırarak, yalnızca müşteriler için daha fazla verimlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hizmet sağlayıcılar için sorunsuz bir deneyim sağlar.

Tarihsel olarak, çalışma alanı iç sağlayıcıları, operasyonlarını yönetmek için AutoCAD, 3ds Max ve hatta Excel elektronik tabloları gibi araçlara yöneldiler. Başlangıç, OfficeBanao’nun endüstri standardını yükselten bir teknoloji paketi aracılığıyla bunu denediğini söylüyor. Bu paket, geleneksel elektronik tablo kullanımının yerini alan bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemine, müşterilere doğrudan erişim sağlamak için AutoCAD ile sorunsuz bir şekilde entegre olan yenilikçi bir teknoloji katmanına ve yalnızca toplantı odaları veya toplantı alanları için şaşırtıcı 10.000 seçeneğin önizlemesini yapabilen tescilli bir 3D çözümüne sahiptir. OfficeBanao’nun kurucu ortağı ve CEO’su Tushar Mittal bir röportajda şunları söyledi:

Mittal, emlak geliştiricisi DLF ve iç tasarım firması SKV’de çok uluslu müşteriler için çalışma alanları tasarlayıp inşa ederek sektörde yıllarca çalıştıktan sonra Ocak 2022’de OfficeBanao’yu Akshya Kumar (CTO) ve Divyanshu Sharma (CBO ve CPO) ile birlikte kurdu. Kurucuların pazar hakkındaki deneyimi ve bilgi birikimi, startup’ın rekabete karşı rekabet avantajı sağlamasına yardımcı olduğunu söylüyorlar.

“Yoğun bir talep var… ama tek sorun dikey olarak herhangi bir yere entegre olmaması. Yani insanlar oraya buraya gidiyor ve tek elden bir çözüm alamıyorlar” dedi.

Startup’ın müşterilerine ve tedarik zincirine sunduğu şeffaflık seviyesi de onu pazardaki diğer oyunculardan farklı kılıyor.

OfficeBanao’nun şu anda, ülkenin kullanılmayan bazı 2. kademe şehirleri de dahil olmak üzere 15’ten fazla şehirde müşterisi var. Önümüzdeki birkaç ay içinde, girişim en iyi 25 pazara açılmak istiyor. Ayrıca, farklı pazarlarda yeni müşteriler çekmek için LinkedIn ve Instagram gibi platformlardan yararlanır.

Başlangıç, sağlam bir teknoloji odaklı temel oluşturmak ve talebi daha iyi karşılamak için yıl sonuna kadar çalışan sayısını mevcut 110’den 250-300 kişiye çıkarmak için Lightspeed India Venture Partners’ın tamamen öz sermayeli tohum finansmanını ve ortaklığını kullanmayı planlıyor. .

Mittal, TechCrunch’a OfficeBanao’nun her çeyrekte yaklaşık 5 milyon dolarlık bir gelir çalıştırma oranına sahip olduğunu ve her çeyrekte arttığını söyledi. Başlangıç, şimdiye kadar tamamen önyüklendi.

“OfficeBanao, Hindistan’da çalışma alanlarının nasıl geliştirildiği konusunda anlamlı bir fark yaratmaya kendini adamış, misyon odaklı bir şirkettir. Lightspeed’in ortağı Rahul Taneja yaptığı açıklamada, “Onlarla ortak olmaktan çok memnunuz ve bu pazarı nasıl dönüştürdüklerini görmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

“Derin deneyim ve tedarikçi ağıyla ekip, bugün endüstrinin başına bela olan mevcut şeffaf olmayan ve ortalamanın altında deneyimi bozmak için en iyi konumda. Erken ilerlemeyi, sürdürülebilir iş modelini ve en önemlisi sağladıkları müşteri memnuniyetini görmek cesaret verici – ve onların sürekli genişlemesini dört gözle bekliyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın