Kuru toz ve üniversite spinout’larını takip etmek

W
Haftalık yeni başlayanlar ve pazarlar haber bülteni olan TechCrunch Exchange’e hoş geldiniz. Şundan ilham alıyor: günlük TechCrunch+ sütunu adını nereden alıyor. Her Cumartesi gelen kutunuza gelmesini ister misiniz? Üye olmak Burada.

yeni bir başlangıç sezon, geçmiş tahminleri yeniden gözden geçirmek ve izlenecek yeni konular aramak için her zaman iyi bir zamandır. Bugün, kuru toz ve üniversite yan ürünleri. — Anna

Avrupa’da kuru toz rekor seviyeleri?

Geçen yılın Kasım ayında PitchBook, Avrupa’daki risk sermayesi ve özel sermaye hakkında o kadar çok tahminde bulundu ki, şimdi bunları yeni bir raporda yeniden inceliyor.

rent a car 34

başlıklı yeni rapor, “Avrupa Özel Sermaye Görünümü: İlk Yarı Takibi” sadece PitchBook analistlerinin haklı mı haksız mı olduğuna bakmaz. Ayrıca yeni iddialarda bulunmak için tahminlerini ve o zamandan bu yana nelerin değiştiğini yeniden değerlendiriyor.

PitchBook’un yeni tahminlerinden birçoğunun özel sermaye ile ilgisi var, ancak benim dikkatimi çeken şey daha doğrudan yeni kurulan şirketlerle ilgili: onlar için mevcut olabilecek veya olmayabilecek risk sermayesi miktarı.

Genellikle kuru toz olarak anılan, henüz yatırım yapılmamış VC fonlarından toplanan paranın, PitchBook tarafından bu yıl Avrupa’da rekor seviyelere ulaşması bekleniyordu. EMEA Private Capital analisti Nicolas Moura, öngörüsünün arkasında duruyor, ancak o zaman ve şimdi arasındaki nüanslar keşfedilmeye değer.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın