Caraway, dijital sağlığın başka neler yapabileceğini gösteriyor

rent a car 34

Sağlık hizmetlerine erişim sahip olmak uzun zamandır sorun ABD’de, ancak sorunun boyutu, COVID-19 salgınının ilk günlerinde ortaya çıktı. Çok sayıda dijital sağlık girişimi, çok sayıda sorunu çözmek için devreye girdi ve birkaç çeyrek boyunca risk sermayedarları onları desteklemek için akın etti.

Bu girişimlerin çoğu, tele sağlık birincil bakım veya sohbete dayalı terapi gibi aynı şeylere hala odaklanıyor, ancak gördükleri benimseme ve müşteri edinme konusunda çok az görünürlük var. Yatırımcıların da pek emin olmadığı açık: Dijital sağlığa VC yatırımı düştü 2021’in 2. çeyreğindeki 15,1 milyar dolarlık zirveden 2023’ün ilk çeyreğinde sadece 3,4 milyar dolara yükseldi. CB Görüşleri.

Sektörün hiçbir şekilde su altında kaldığını söylemiyorum, ancak hala başarıyı yakalayan kurucular, sadece emsallerini inşa etmekten çok daha fazlasını yapıyorlar. Yakın zamanda yapılan bir bağış toplama, risk sermayedarlarının sektörde neleri çekici bulduğunu ve günümüzün ikliminde ilgi görebilecek girişim türlerini açıkça gösteriyor.

Çarşamba günü, dijital sağlık girişimi kimyon Maveron liderliğindeki 16.8 milyon $ ‘lık aşırı talep topladığını söyledi. Girişim, Z Kuşağı müşterilerini hedef alan fiziksel ve zihinsel sağlık kaynaklarına 7/24 erişim sunmayı hedefliyor ve entegre sağlık hizmetinde, yazılı sohbetler ve aramalar için her zaman hazır olan doktorlar ve hemşireler bulunuyor. Ayrıca, randevular arasında veya profesyoneller çevrimdışıyken, müşterilerinin zihinsel ve fiziksel sağlık sorunlarını sürdürmesine ve bunlara yanıt vermesine yardımcı olan araçlar sunar. Uygulama, 10 eyalette çalışmak üzere lisanslanmıştır.

Kurucu Lori Evans Bernstein şirketi Ocak 2022’de kurduğunda, insanların kronik hastalıkları yönetmesine yardımcı olmak için yapay zeka kullanan bir önceki girişimi HealthReveal’den yeni ayrılmıştı. O sıralarda Evans Bernstein, yeğeniyle konuşurken tedavi görmenin insanlar için ne kadar zor olabileceğini fark etti: Bilinmeyen bir alerjiye verilen tepkiyi tedavi etmek için randevuları 15 hafta boyunca sonuçsuz bir şekilde bekledikten sonra, yeğeni pes etti ve öyle olmayacağını umdu. Geri gelme.

Evans Bernstein, “Soğanı ne kadar çok soyduysam, bakıma erişim eksikliğine ve ihtiyaç duydukları bakımı almak için yaşamak zorunda kaldıkları deneyime o kadar çok inanamadım” dedi. Bu hikaye, sağlık hizmetlerine erişimin önündeki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan Caraway’i başlatması için ona ilham verdi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın